Яка ефективність теплових насосів у приватних будинках?

В типовому сільському будинку протягом опалювального сезону провели тестування роботи теплової помпи, щоб оцінити можливість використання такого обладнання для заміщення газу чи твердого палива при обігріванні.

Зростання ціни енергоносіїв відбувається непропорційно до росту нашої зарплати. Бюджет кожної сім’ї досить багато видає на обігрівання будинку чи квартири. Використання енергії розподіляється таким чином, що 70% це обігрівання, 15% це гаряча вода і 15% електроенергія.

Теплова помпа попадає в перелік потрібних елементів системи обігрівання, адже вона споживає втричі менше електроенергії, ніж інші нагрівні пристрої, працює автоматично, не потребує дров, пелет чи іншого додаткового палива.

Тестуванню піддали будинок із загальною площею 171,65 м2, а площа обігрівання склала 148,25 м2. Для обігрівання будинку застосовується теплова помпа «грунт-вода» тепловою потужністю 7,7 кВт (потужність охолодження – 5,9 кВт). Максимальна розрахункова потреба тепла для цього будинку складає 8,11 кВт. Низькотемпературне тепло для помпи забирається з горизонтального колектора, закопаного на глибині 1,1 м, котрий займає 300 м2 поверхні (8 контурів труб РЕ діаметром 20 мм по 100 м кожен). Бак-акумулятор являється 400 літровим буфором, котрий узгоджує постійну роботу помпи і нерегулярне відбирання тепла. Приміщення нагріваються за допомогою радіаторів, вибраних з режимом  45°C /35°C (чим нижча температура, тим більша ефективність помпи тепла).

За час зимового сезону помпа тепла разом з трьома циркуляційними помпами і автоматикою спожили 3267,6 кВт*год електроенергії. За рахунок термодинамічних змін в компресорі теплової помпи отримано 10254 кВт*год теплової енергії, а з грунту поступило 8247,5 кВт*год відновлювальної теплової енергії.  Показник ефективності СОР (Coefficient of Performance) склав значення 3,14.

Враховуючи, що для обігрівання будинку помпою тепла використано 3267,6 кВт*год електроенергії, можна оцінити кількості інших видів палива, котрі б могли бути використані для цього будинку:
- Котел з ККД близько 78% при використанні вугілля з теплотворною здатністю 25000 МДж використає 1801,5 кг. 
- Газовий котел з ККД 94%, використовуючи газ з теплотворною здатністю 39500 МДж, спалить 990,7 м3.
Враховуючи нові тарифи на газ, не важко розрахувати скільки б коштувало опалення газовим котлом.


Для користування помпою тепла не потрібно збільшувати потужність приєдання до електромережі. Адже помпа в даному будинку споживає в середньому 0,75 кВт, а максимальне навантаження не більше 2 кВт. Не потрібно облаштовувати димохід чи додаткові вентиляційні канали. Не вимагає приміщення для складування дров чи пелет.

Термін служби теплової помпи передбачає 90000 годин роботи. В опалювальний сезон дана помпа працювала 1388 годин. Теоретично вона може працювати 65 років.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка