Як зробити сонячний водонагрівач зі звичайного поливного шлангу

У той час коли телебачення показує репортажі про закупівлю імпортних електричних бойлерів для квартир і будинків, варто оглянути деякі прості конструкції саморобних сонячних колекторів.

За допомогою поливного шланга можна суттєво зменшити плату за використання електроенергії для нагрівання води в існуючому бойлері. Робота такої системи сезонна - працює 6-7 місяців на рік. 

5.jpg
фото - ibud.ua

Схема з’єднання достатньо проста і вказана на малюнку. Для ефективнішого нагрівання необхідно шланг закріпити в коробці, поклавши теплоізоляцію знизу і скло або полікарбонат зверху. Простий колектор готовий. Шланг повинен знаходитися нижче бойлера, щоб забезпечити термосифонний ефект – протягом дня тепла вода з шланга підіймається в бойлер, а холодна з бойлера опускається в шланг.

8.JPG

Щоб розрахувати довжину шланга варто врахувати наступні дані. 1 метр шланга діаметром 25мм при протягом години ясного дня при +25 С нагріє 3,5 л гарячої води (до +45 С). При +32 С він же нагріє 3,5 л до +50 С. Кількість повноцінних сонячних денних годин залежить від місяця і складає від 1-2 годин (листопад, грудень, січень) до 8 годин (травень, червень, липень). Розрахунок для шланга, при довжині 10м і при використанні в травні, показує продуктивність системи 280 літрів гарячої води на день. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка