Як зменшити витрати на опалення: український досвід

Оригінал статті можна прочитати у Facebook:

Коли я будував будинок, то питання вибору матеріалу стін, вікон, даху, розрахунки тепловтрат мене цікавили дуже сильно. Сидів в гуглі і сам рахував тепловтрати. В результаті купив піноблоки для зовнішніх стін не обухівські, а польські YTONG. Ціна була на 40% більша, але теплопровідність була нижчою і геометрія ідеальною (товщина шва – 1 мм), містки холоду майже відсутні. На внутрішні стіни я купив обухівські блоки – шви товщиною з палець.
 
Не буду описувати подробиці того, як я боровся з містками холоду навколо вікон, дверей і т.п. Підсумовуючи скажу – затрати на заходи з енергозбереження були достатньо високими, кошторис збільшився на 10%. До речі, будинок я ззовні нічим не утеплив, просто поштукатурив.
 
Потім була епопея з вибором котла. Знаєте, як відрізнити хорошу фірму, що торгує котлами, від звичайних бариг? Просто попросіть їх розрахувати потужність котла для Вашого приміщення. І якщо вони запитають у Вас площу приміщення, потім розділять на 10 і назвуть результат, то можете спокійно класти трубку телефону і забути назавжди цю контору. З мого досвіду – 95% власне таких бариг. І тільки дві контори для визначення потужності котла запитали у мене не тільки площу, але і матеріали стін, вікон, даху і т.п. В результаті розрахункова потужність котла зменшилась на 60%.
 
Чому я власне зараз пишу про це – тому, що на кінець я порахував фактичні затрати на опалення і гарячу воду. За результатами цього сезону мої затрати на опалення (гаряча вода сюди входить, адже використовую бак непрямого нагріву) складуть 6,90 грн за 1 кв.м. Для порівняння – моя мама платить 9,30 грн за 1 кв.м квартири (плюс гаряча вода).
 
Звідси риторичне запитання: чому я не отримуючи жодних дотацій від держави і купуючи пелети по справедливій середньоєвропейській ціні (повірте мені на слово), витрачаю грошей менше, ніж моя мама, яка платить за опалення, яке нібито субсидується державою (і держава ще хоче підняти тариф на 67%)?
 
P.S. Бак непрямого нагрівання у мене двоконтурний, і я збираюсь весною поставити вакуумні сонячні колектори. Вони окупляться за перший же сезон і зекономлять ще купу грошей.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: