Як зменшити тепловтрати типової української багатоповерхівки?

Тривалий час у Львові проводиться підготовча робота до виконання комплексних заходів з енергозбереження в існуючому житловому секторі. Міськрада підписала Меморандум про співпрацю з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), на основі котрого формуються кроки реалізації програми ощадності в обігріванні будинків.
Проведено енергоаудити кількох десятків будинків ОСББ. Фінансувалися роботи IFC і мешканцями. В результаті отримано перелік заходів, котрі забезпечать комфорт для мешканців, ефективне енергозбереження та економію коштів за тепло. Розроблені енергетичні паспорти будівель (ДБН В.2.6-31:2006). 
Передбачено 4 вараінти технічної та економічної оцінки термомодернізації будинків. Будинки, для котрих проведена підготовка, в основному типові (цегляні, панельні, з централізованим теплопостачанням). Є будинки з автономним та індивідуальним опаленням.
Виявлені характеристики тепловтрат, котрі є в будинках. Тепловтрати в будинках розподіляються наступним чином: 
- через зовнішні стіни втрачається 38%, 
- перекриття даху 5%, 
- вентиляцію 27%, 
- вікна і двері 27%, 
- перекритя підвалу 3%.

Запропоновано ряд заходів для зменшення тепловтрат. Про деякі з них далі.
Перелік модернізації інженерних мереж включає в себе: встановлення автоматичного регулятора тепла в будинку; балансування системи, встановлення термостатичних регуляторів на радіаторах, оснащення тепловими лічильнками, термоізоляція стін за радіаторами.

Читайте також: 76% українців цікавляться альтернативною енергетикою та енергозбереженням
Утеплення стін передбачається мінеральною ватою (не менше 150 мм) з вентильованим прошарком і керамічною плиткою.
Дах і підвальне перекриття необхідно утеплити базальтовою ватою (100 мм) з пароізоляцією.
Передбачено модернізувати вентиляцію. Необхідно становити локальні пристрої вентиляції з рекуперацією.
Для типового 9-ти поверхового будинку на 72 квартири базове річне споживання енергії на опалення 544 тис. кВт*год. При реалізації часткової модернізації, коли затрати  складуть 72 тис. грн, економія енергії буде 77 тис. кВт*год. Якщо буде виконана термомодернізація в повному обсязі, то може бути досягнена економія 79%, і на це потрібно 3 млн. грн.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка