Як заробити на переробці органічних відходів черв’яками 1 млн грн у рік

На переробці органічних відходів черв'яками можна заробити понад 1 млн гривень у рік.

Як зазначає бізнес-консультант з вермикультивування Ігор Попко, такий еко-бізнес підійде тваринникам, ресторанам, дріжджовим заводам, виробникам грибів та соків, які викидають перероблену мезгу, передає AgroDay.com.ua.

«Приміром, маючи 100 тонн грибних відходів щомісяця, за рік можна отримати 540 тонн біогумусу - при мінімальній ціні 2000 грн за тонну дохід становитиме 1,08 млн гривень, - розповідає фахівець. - Додатковий заробіток фермер отримає на черв'ячній масі, яка подвоюється кожні чотири місяці і потребує збуту».

Бізнес на хробаках в Україні існує близько 10 років, розповідає Ігор Попко. «Я приймаю пайову участь у розведенні і продажу черв'яків у промислових масштабах, працюю на фермах у Львові, Луцьку, Хмельницькому, - розповідає він.– В Україні розводять в основному гнойових та диких черв'яків, каліфорнійські у нас давно перевелися, змішавшись у процесі розмноження з іншими видами».

Пов’язувати великі плани з "каліфорнійцями", які більш продуктивні та довше живуть, Ігор Попко не радить. «Теплолюбні каліфорнійські черв’яки вже при +7 впадають у сплячку, тоді як їх українські колеги "працюють" з березня і до пізньої осені», - зауважує бізнес-консультант з вермикультивування.

Для черв'ячної ферми необхідно виділити окреме місце або приміщення, зауважує Ігор Попко. «Для переробки 10 тонн відходів потрібно орієнтовно 300 тонн черв'яків, - пояснює фахівець. - В залежності від розміру одна сім’я - це приблизно 100-200 дорослих черв'яків від 5 см і вище, 1500-2000 молодняку від 4 мм до 4 см і 1000 коконів вагою від 200 до 300 грамів - коштує від 250 до 400 гривень».

Через 4 місяці сім'я черв'яків виростає до кілограма, додає Ігор Попко. «Вермибизнес підійде як невеликим фермерам, так і великим виробникам, які можуть готовий біогумус вносити на поля, - запевняє фахівець. - Навіть ресторан може використовувати міні-компостер для переробки харчових відходів». Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка