Як українці у Нідерландах економлять на електриці

Українці, які переїхали на постійне місце проживання до Нідердландів, вдаються до неабиякої винахідливості аби економити електроенергію.

Наші емігранти навчилися опалювати одну кімнату, а не весь будинок, використовувати багатозонні лічильники та систему "розумний будинок", передає Сегодня.ua.

У Білій Церкві Ангеліна обігрівала всі кімнати в будинку, а в Нідерландах включає опалення тільки у вітальні. Поки її хлопця немає вдома, підкрутила терморегулятор на рекордно високі "+19". 

«Нідерландці намагаються економити на всьому, де тільки можна, - каже мешканка Гронінгена Ангеліна Савчук. – У нас з моїм хлопцем постійна боротьба з цього питання, коли я одна і коли він не бачить, я підкручую собі температуру, щоб мені не було холодно».

Економити навчилася й колишня громадянка України Валерія, яка перебралася в Нідерланди 25 років. 

"Мене вразило, що на ніч вимикали опалення в будинках - все одно ж лежиш під ковдрою, - розповідає мешканка Роттердама Валерія Винарська. - Я вже в теплій кімнаті спати не можу, коли прохолодно, і спиться добре і електрика економиться".

Понад 10 років тому у Нідерладнах провели реформу енергоринку і відтоді місцеві жителі можуть вибирати постачальника енергії, у якого найвигідніші тарифи. Все більше нідерландців переходять на "розумний будинок".

"Я обігріваю будинок через програму у мобільному телефоні, - говорить житель Амерсфорта Роджер Прінс. – Система опалення може працювати автоматично - необхідно лише встановити комфортну температуру для дня і ночі".

В Нідерландах світло вмикають тільки при необхідності. "У мене вдома встановлена сонячна батарея, світильники, які проводять денне світло, пристрій для економії води у душі, - розповідає експерт з будівництва Арр Ван Дер Вільт. – До того ж весь будинок має хорошу теплоізоляцію".

Багато нідерландців встановлюють двозонні лічильники електрики, щоб у нічний час купувати кВт-год за зниженим тарифом. Так, можна суттєво економити на зарядці електромобіля або на пранні білизни та одягу. Такий досвід економії вже переймають й українці.

«Двозонні лічильники дозволяють платити за електроенергію, яка буде споживатися ввечері, вночі і вранці, у два рази менше, ніж вдень, - пояснює менеджер з кoммунікацій ДТЕК ЕСКО Антон Ковалишин. - Приміром, вімкнений о 6 годині ранку бойлер за годину нагріє воду, а за енергію спожиту до 7 ранку ви заплатите на 50% менше».  Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка