Як українці переходять на негазові котли

Сумщина, Львівщина, Тернопільщина стали лідерами серед областей України за кількістю придбаних у кредит твердопаливних та електричних котлів у рамках реалізації державної програми енергозбереження.

Згідно з даними, з 9 жовтня 2014 року по 10 січня 2015 року підтримкою держави, яка наразі компенсує охочим перейти на тверде паливо позичальникам до 20% тіла кредиту в межах 5 тисяч гривень, скористалось 1629 домогосподарств. «Ощадбанк», який на сьогодні єдиний кредитує придбання негазових котлів, станом на 10 січня видав «енергозберігаючих» кредитів на понад 28 млн гривень.

Зокрема, у Сумській області на придбання альтернативних котлів видано 138 пільгових кредитів(при середньому показнику 68) на суму понад 2,1 млн гривень. Від російського газу найактивніше відмовлялися мешканці Сумського, Глухівського, Роменського та Охтирського районів.
Лідерські позиції у переході на альтернативні види палива займає й Львівська область, 114 мешканців якої взяли в кредит негазові котли. 

Тернопільська область, жителі якої придбали 101 котел, займає п'яте місце за кількістю взятого у кредит твердопаливного устаткування. 

Пільгову позику на придбання твердопаливних та електричних котлів у Житомирській області оформили 80 домогосподарств.

В свою чергу на Чернігівщині в рамках програми пільгового кредитування придбання негазових котлів протягом трьох місяців було видано лише 54 кредити. 

У Полтавській області механізмом часткової компенсації кредитів «Ощадбанку» на придбання котлів із використанням альтернативного природному газу палива скористалися лише 32 сім’ї.
  
Нагадаємо, що «Ощадбанк» кредитує придбання котлів на альтернативному паливі, які коштують в межах від 1 до 30 тисяч гривень, позика надається на три роки під 25% річних, початковий внесок становить не менше 10% вартості котла.  У 2015 році на реалізацію даної програми Україна передбачає витратити 40 млн. гривень. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка