Як українці друкують пасивні З-D будинки у Неваді

У місті Ріно, штат Невада, знаходиться цех, у якому створили перший абсолютно автономний будинок — проект українського стартапу PassivDom.

Будівля не потребує під'єднання до електромереж чи централізованого водопостачання, і дозволяє жити в омріяному місці, передає Голос Америки

"Більшість мріє жити у горах, біля водоспаду або на березі океану, де просто неможливо або занадто дорого забезпечити будинок електроенергією, водою та каналізацією, - каже засновник та генеральний директор PassivDom Максим Гербут. – Ми максимально зменшили потребу такого житла у енергоресурсах – і як результат здешевили його».

Автономність будь-якої будівлі залежить від енергетичної складової, пояснює він. "Ми зменшили тепловтрати у 20-40 разів, - зауважує Максим Гербут. - Енергозатрати такого будинку у - 20 С будуть приблизно 800 Вт*год".

Потужність сонячних панелей цілком задовольняє енергопотреби будинку.

Економити енергію у PassivDom допомагають вікна, які майже неможливо розбити, і дві фактично скляні стіни, продовжує віце-президент з розвитку бізнесу Андрій Стецовський. "Дуже товсті наповнені всередині газом вікна мають високу енергоефективність, - розповідає він. – Вони дозволяють теплу потрапляти всередину, але не випускають його".

За схожим принципом працюють і двері, які мають ще кілька особливостей, продовжує Андрій Стецовський. «Двері не мають рамки - це суцільне скло, яке відчиняється відбитками пальців», - пояснює він.

І двері, і вікна виготовляють в Україні, зазначають розробники.

"Ми думали, що в США, де виробляють Tesla, iPhone, не буде проблем з виготовленням окремих деталей, але американські виробники чомусь вирішили, що ми будуємо космічний корабель і ціна була космічна, - згадує генеральний директор PassivDom Максим Гербут. – Врешті-решт звернулися до українських хлопців, які лише запитали, коли нам потрібні ці двері".

​Розробники розповідають, що у їхньому будинку немає жодного стандартного рішення. «Монолітний каркас, який друкуватимуть на 3D-принтері, містить суміш матеріалів, що витримає будь-який клімат.​ "Якщо порівнювати такі полімери зі звичайним камінням, цеглою чи деревиною, з якої будують класичні будівлі, то цей полімер – у сотні разів довговічніший, - зазначають хлопці. - Таке ж покриття використовують, приміром, для яхт».

На додачу, майже 200 сенсорів контролюють водопостачання, системи очистки і рекуперації повітря, світло, енергосистеми в оселі, розповідає керівник технологічного відділу Антон Гетьман. "Будинком керує автоматика: маємо понад 15 мікрокомп’ютерів, які виконують різні завдання, - пояснює він. - Будинок може, фактично, мислити самостійно: відповідно до погоди не лише регулювати світло, а й навіть радити, коли краще влаштувати прання із найменшими енерговитратами».

PassivDom навіть моніторить здоров’я мешканців, наголошує Антон Гетьман. «Ми розробили інфрачервону матрицю, яка створює теплові плями за рухами людей, - розповідає він. - Аналізуючи рухи, ми бачимо, що людина, наприклад, лягла на ліжко і довго не встає, або почала охолоджуватися чи перегріватися: контролюючи ці процеси, ми можемо, наприклад, викликати швидку чи повідомити родичів".

За бажанням, будинок може бути оснащений системою генерування води із вологості повітря. Понад 1000 літрів води можна завозити самостійно і зберігати у вмонтованих баках. Душ у будинку — за космічними технологіями — витрачає лише до 9 літрів за прийом, а система очистки води дозволяє використовувати цінний ресурс повторно.

Будинок площею 38 кв. м обійдеться у 64-200 тисяч доларів.

"Базова вартість PassivDom дорожча, ніж у класичного, але якщо зважити, що власник ніколи не буде платити за електрику, газ та воду, то такий будинок майже безкоштовний, - наголошує Максим Гербут. – На додачу, будівля не шкодить довкіллю».

Монолітний, мобільний будинок, який легко можна перевезти, може бути розташований на землі, яка не потребує дозволу на постійну забудову і як результат, коштує значно дешевше, зауважує Андрій Стецовський.

Американській пресі, яка захопилася українським стартапом, сподобався ще й інший аспект: в такому будинку, кажуть, можна врятуватися від зомбі-апокаліпсису.

"Наш будинок має високий рівень безпеки: захищає не лише від зомбі-апокаліпсису, але й від ураганів, катаклізмів, - наголошує Максим Гербут. - У оселі є запас питної води та енергії на кілька місяців".

Компанія презентувала перший будинок на початку осені, а масове виробництво планує запустити через 6-7 місяців. Нині аналогів такому будинку у світі немає, а незабаром - не буде й альтернативи, переконаний Максим Гербут. ​

"Це еволюційний крок - таким шляхом буде розвиватися вся індустрія, - говорить гендиректор PassivDom. - Ми наближаємо це майбутнє".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка