Як українські агрокомпанії виробляють біогаз і отримують від цього додатковий прибуток

Практично всі великі агропідприємства України мають біоенергетичні комплекси, які дозволяють економити електроенергію і газ.

Зокрема, агроіндустрільний холдинг «Миронівський Хлібопродукт» використовує біогазовий комплекс потужністю 5,5 МВт і почав будівництво другої черги, передає ЛІГАБізнесІнформ

"У 2018 році ми плануємо ввести в експлуатацію другу чергу біогазового комплексу потужністю 10 МВт, - говорить директор компанії МХП Еко Енерджі Іван Тракслер. - Підприємство стане найбільшим у світі біогазовим підприємством, яке працює на органічних відходах – курячому посліді".
На додачу, на базі Вінницької птахофабрики у 2017 році розпочато будівництво першої черги біогазового комплексу електричною потужністю 10 МВт, продовжує він.

«Особливість цього проекту в тому, що крім стандартного рішення з виробництва електричної енергії з біогазу проект передбачає 100%-не використання пари та гарячої води, які утворюються в процесі виробництва електроенергії, для потреб забійного комплексу птахофабрики, — говорить Іван Тракслер. - Альтернативна енергетика для МХП — це не тимчасова примха, а важливий напрям, що інтенсивно розвивається не тільки з точки зору енергонезалежності».

За словами операційного директора агрохолдингу «Астарта» Желько Ерцега, побудований у 2014 році біоенергетичний комплекс у Глобиному створювався для утилізації жому та економії природного газу на цукровому заводі. «Оскільки собівартість виробництва цукру майже на 50% залежить від енергоспоживання, ми постійно прагнемо скоротити витрати газу і електрики – і тепер нам це вдається, - пояснює він. - Кожен новий сезон витрата газу на тонну переробки цукрового буряку скорочується в середньому на 5-10%, в сезоні 2017/2018 показник склав вже 24 куб м, а в 2017 році цукровий підрозділ «Астарти» скоротив споживання газу на 9%, електроенергії — на 5%».

На додачу, у 2015 році біогаз з біоенергетичного комплексу у Глобино почали поставляти на соєпереробний завод, для чого провели двокілометровий біогазопровод, додає Желько Ерцега.

"У найближчій перспективі ми маємо намір виробляти електроенергію з біогазу і продавати її за «зеленим» тарифом, - розповідає він. - У липні плануємо запустити першу когенераційну установку на 2 МВт, а взагалі потужності біоенергетичного комплексу у Глобино дозволяють зробити когенерацію до 12 МВт - наскільки швидко ми будемо просуватися у цьому напрямку, залежить від багатьох факторів: макроекономічних, адміністративних, ринкових, зокрема, від ціни біомаси, яка потрібна для виробництва біогазу".
Активно розвиває біоенергетичний напрям компанія Good Valley (Даноша). Першу біогазову установку компанія запустила у 2013 році, а зараз готується побудувати в Івано-Франківській області новий біогазовий завод потужністю 1,1 МВт.

У 2017 році в Україні були добудовані і почали виробляти біогаз відразу чотири комплекси загальною потужністю 7,33 МВт, най більший з яких - потужністю 5,109 МВт — запустила компанія Україна-2001.

Цьогоріч в селищі Окни Одеської області завершив будівництво першої черги комплексу з виробництва біогазу Торговий дім «Вимексим». Переробляють органічні відходи у біогаз також свинарський комплекс «ГалсАгро» та компанія «Агроспецсервіс».

Основним видом діяльності нової компанії AGL Energy LTD, яку зареєстрували засновники компанії «Агроліга», стане виробництво електроенергії шляхом спалювання соняшника лушпиння, з якого заводи агрохолдингу виробляють олію, і реалізація її за «зеленим» тарифом.

Сонячна енергетика стала другим за популярністю напрямком альтернативної енергетики, яким цікавляться аграрії. Так, МХП у 2018-2019 планує побудувати кілька сонячних електростанцій.

Енергію сонця вже використовують в агрохолдингу «Мрія». «Ми стояли перед вибором: встановити генераторне обладнання і використовувати паливо або встановити сонячні панелі, — розповідає директор ТОВ «ЕлАгрі-Козова», одного з семи елеваторів «Мрії» Євген Дорота. - Вибрали більш екологічний варіант».

У поточному році агрохолдинг HarvEast готовий інвестувати на встановлення сонячних панелей 1 млн грн. «Згідно з попередніми розрахунками, сонячні батареї допоможуть знизити енергоспоживання на 60%», - пояснює регіональний директор HarvEast Руслан Мазуренко.  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка