Як українське підприємство отримує тепло із відходів?

Невелике підприємство вирішило цікаво і корисно зразу дві задачі.

Одна стосується системи обігрівання в своєму новозбудованому адміністративному будинку та приготування гарячої води для душових кабін, котрими користуються працівники в кінці робочого дня.

Друга задача стосується проблеми щоденного очищення своєї території від залишків деревних елементів, котрі завжди випадають з дна кожного вагону після вивантаження щебеню (підприємство займається продажем щебеню, котрий доставляється залізничними вагонами на їхню територію). Приходилося наймати вантажівку, щоб вивозити це сміття.

Котел.jpgНовозбудований будинок знаходиться біля виробничого майданчика. І «сміття» кинулося в очі, як варіант палива для обігрівання. При виборі типу палива для обігрівання вирішили вибрати «Екокотел», виробництво котрого налагоджено на Львівщині вже більше 10 років. Вибір спав на нього тому, що він пристосований до спалювання відносно сирих дров. Варіант спалювання – піролізний, тобто ефективніший звичайного.  

Керівники підприємства користуються «доставленим» безкоштовним паливом. Зникла проблема вивезення сміття, а це вже й перша економія на транспорті.

котел і бак.jpgУ систему обігрівання ввійшли такі елементи: сталеві пластинчасті радіатори, котел потужністю 20кВт, бак-акумулятор 500л,  швидкісний теплообмінник, контролери. 

Монтажники передбачили правильну схему роботи котла через бак-акумулятор (в безпечному режимі з відкритим розширювальним бачком). А система радіаторів працює через теплообмінник вже в закритій схемі. Підтримка температури відбувається за допомогою контролера і датчика, котрий встановлений в одній з кімнат. Це дає комфорт і економить паливо.   

Колектори.jpgЩоб не розпалювати котел влітку, вирішили встановити ще й два плоских сонячних колектори, котрі нагрівають бак-акумулятор для душових.

В 2013-14 роках паливо не закуповувалося - використали відходи, котрі збирали протягом року.

Читайте також, як енергетична верба може замінити газ для опалення.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка