Як сортують сміття у Данії: приклад однієї родини

Сім'я Хансенів з Данії ретельно сортує сміття та самостійно вивозить вторинну сировину на спеціальні майданчики.

Роздільний збір сміття родина сприймає як волонтерство і піклування про навколишнє серодовище, передає УНІАН.

Хансени сортують сміття у спеціальній кімнаті, де знаходяться окремі мішки для картону, придатних для спалення відходів, газет, скла, пластику, старого одягу та відерце для використаних батарейок. 

«На кухні ми маємо невелике відро для залишків їжі та речей, які не можна спалювати та переробляти, - розповідає мешканець Копенгагену Сорен Боллеруп Хансен. - Відходи з кухні викидаємо у бак біля дому, за яким раз на тиждень приїздить сміттяр».

Відсортовані відходи Хансени самостійно вивозять на сортувальну станцію, де для кожного з компонентів встановлено окремий контейнер - їх більше десятка.

Сортування відходів у Данії добровільне – штрафів за неправильне поводження зі сміттям немає. Втім більшість населення без примусу і контролю роздільно збирає відходи. Якщо поміщати пляшки у спеціальні контейнери в супермаркетах, можна отримати якісь гроші, які за бажання можна переказати на благочинність або ж забрати собі. За раз господар заробляє на пляшках 35 датських крон або 175 гривень. 

За оцінками експертів, загальна площа сміттєзвалищ в Україні дорівнює площі Данії. У Данії переробляють і спалюють 95% відходів.  Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка