Як сонячне затемнення вплинуло на виробництво енергії з фотопанелей

20 березня відбулося затемнення Сонця. Вдалося зробити аналіз виробництва електроенергії в лабораторії концерну RWE, яка знаходиться в Кракові. Сила випромінювання в найбільший момент затемнення зменшилася з 600 Вт/м2 до 214 Вт/м2.

Дана лабораторія проводить дослідження того, як впливають атмосферні процеси на виробництво електроенергії в сонячних електростанціях. В рамках дослідження проводився аналіз характеристик тонкоплівкових аморфних панелей. Аналіз проводився в лабораторії, де встановлено система з фотопанелями потужністю 7,5 кВт. Визначено вплив затемнення на зниження виробництва всієї системи генерації лабораторії.

На основі замірів отримано результат, що зниження потужності в дослідній інсталяції відбулося з 3,3 кВт до 1,12 кВт. Час затемнення Сонця в Кракові припав на період з 9.44 до 12.04, а дослідження провели о 10.53 при максимальному затемненні. Ефект затемнення виявився аналогічним впливу типового захмарення.

Лабораторія RWE AGH Solar Lab відкрилася 14 грудня 2014 року у рамках співпраці електрогенеруючої компанії RWE і Гірничо-Металургійної Академії в Кракові. Ця лабораторія має 40 фотопанелей, розміщених на даху. В склад системи входять інвертори, апаратура для  досліджень. Студенти мають можливість проводити реальні оцінки стану роботи електростанції в рамках лабораторних робіт або для виконання дипломних робіт. Енергетичний концерн отримає досвід впливу умов експлуатації фотопанелей на їхню продуктивність і витривалість, а також оцінить якість отриманої електроенергії.

У Львові за допомоги ГО «Агенція європейських інновацій» в проекті Faraday працює тестова установка з 2 кВт фотопанелей. Продуктивність системи протягом тижня, коли було затемнення, показано нижче (отримано з сайту http://www.pl-by-ua.rescluster.eu).

2.JPG

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: