Як риба фугу: в Угорщині запустили плавучу сонячну електростанцію з надувною основою

За допомогою нової системи для плавучих фотоелектричних електростанцій інженери з Німеччини хочуть зробити продукт дешевшим, ефективнішим і безпечнішим. Станція чимось нагадує рибу фугу, яка також дала назву системі, пише PV-magazine.

Інженерна компанія Schlaich Bergermann Partner встановила прототип своєї плавучої фотоелектричної системи потужністю 50 кВт на воді в Угорщині. Система складається з мембранних труб довжиною 40 метрів і товщиною 80 сантиметрів, які надуваються лише під час монтажу на місці. За словами інженерів, це рішення має низку переваг.

У конструкції дві трубки надуваються паралельно одна одній. Між ними кріпиться сталевий каркас шириною 4,5 метра, до якого кріпляться модулі. По довжині труби можна додати 24 фотоелектричних модуля. На відміну від прототипу, де було встановлено лише чотири пари труб, 25 пар труб мають бути з’єднані, щоб утворити острів.

Два таких острівця поряд один з одним утворять блок потужністю один мегават із силовою електронікою на борту. Розміри одного мегаватного блоку становили б 80 метрів в довжину і до 108 метрів в ширину.

Вчені також розробили першу плаваючу систему, оптимізовану для двосторонніх фотоелектричних модулів. Це пояснюється тим, що під сталевим каркасом натягнутий шар мембрани світлого кольору, що відбиває 60% світла.

Транспортування системи також зручне, адже надувні труби можна скласти. Це дозволяє перевозити фотоелектричний будівельний матеріал у транспортному контейнері, що втричі перевищує місткість звичайної системи. Вчені стверджують, що труби забезпечують кращий захист від хвиль і вітру. Через витягнуту форму вони можуть частково відповідати формі хвиль, компенсуючи певний рух.

Метеостанція на борту системи контролює швидкість вітру та дію хвиль і, таким чином, може самостійно вирішувати, чи потрібно надувати трубки. Оскільки система надувається сама в разі небезпеки, а прототип був побудований поблизу заводу виробника мембрани в Угорщині, компанія назвала свою систему «Gömbhal» – угорською це «риба фугу».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка