Як прозора плівка зменшує витрати на обігрів квартири?

При оцінці можливих втрат тепла основну увагу зосереджують на утепленні стін і не звертають особливої уваги на втрати тепла через вікна. Це відбувається тому, що площа вікон не є дуже значною у порівнянні з площею стін. Все ж, «витікання» тепла через вікна може суттєво погіршувати комфортну температуру в приміщенні і «витягувати» значні суми на оплату обігрівання приміщення. Є досить прості способи покращити температурний стан віконного скла. 

Варто говорити про скло, адже суттєво зменшилися втрати тепла через рами у тих, хто замінив вікна на склопакетні. Встановлення нового вікна не є дешевою інвестицією, тому основну увагу власники зосереджують на «акційних» пропозиціях, щоб витратити менше коштів. А про теплотехнічні характеристики скла ніхто й не запитує. Але ж попередні вікна теж мали два скла, тому проблема передачі тепла з приміщення назовні через площу вікна практично не зникла. Скло і далі є холодне. 

Вже давно виготовляються плівки, які допомагають покращити показники теплозбереження віконного скла. Такі плівки є ідеально прозорими, мають низький коефіцієнт теплопередачі, не збирають пилу. Плівка наклеюється на раму вікна і створює ще одну закриту повітряну камеру, яка стає буфером між склом і зовнішнім повітрям.

Для встановлення плівки потрібно почистити і знежирити раму вікна, а тоді накласти двосторонній скотч. Вирізати частину плівки по розміру рами і наклеїти її на скотч. Плівка легко натягується і вирівнюється при невеликому нагріванні. Можна це зробити феном, щоб отримати повністю прозору площину вікна. 


Використання плівки дозволяє підвищити температуру біля вікна на 3-4 градуси, що добре впливає на мікроклімат приміщення і дає відчуття теплішого вікна. 

Крім цього, існує ряд технологій, які покращують функціональний діапазон склопакету – захисні та тонізуючі плівки. Можна забезпечити зменшення втрат тепла взимку (до 30%) і зниження проникання сонячного проміння в приміщення влітку (до 80%), що дозволяє зменшити витрати на підтримку комфортної температури в приміщенні. Металізований шар забезпечує дзеркальність і дуже хороші властивості тепловідбивання.


При використанні енергозберігаючих плівок можна отримати додаткове дизайнерське рішення, адже плівка може бути як прозорою, так і з додатковим візерунком або відтінком.

3.jpg

Принцип роботи такої плівки грунтується на напиленні певної комбінації металів, які не пропускають через себе енергетичний потік, тієї довжини, яку має інфрачервоне світло. Тому плівки працюють в обидва боки: не пропускають кімнатне тепло назовні взимку і відбивають зовнішнє літнє тепло від приміщення. 

1.jpg

Підтвердженням ефективності енергозберігаючих плівок є факт, що при виконанні сертифікації плівок було відмічено: коефіцієнт опору теплопередачі при використанні енергозберігаючих плівок на однокамерному склопакеті підвищився до 0,46. Це більше ніж опір теплопередачі двокамерного склопакету, яке має 0,44.

2.jpg

Для економії грошей за рахунок зменшення втрат тепла через вікна чудово підходить старий добрий спосіб – встановлення віконниць. 

4.jpg

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: