Як правильно сортувати сміття: фото-інструкція

Українцям необхідно навчитись правильно сортувати та здавати на переробку упаковку.

Досвідом сортування побутових відходів з користувачами Facebook поділилася ініціатор еко-проекту "Україна без сміття" Євгенія Аратовська, передає Update.com.ua.

Про утилізацію потрібно замислюватись вже у магазині, зауважує активістка. «Збір вторинної сировини вимагає дотримання певних правил, аби в очікуванні мобільного пункту не захаращувати кухню та не заводити дрібних мушок, - розповідає Євгенія Аратовська. – Приміром,Tetra Pak я обов'язково промиваю зсередини, виливаю залишки рідини».Упаковку PURE Pak, яка майже ідентична Tetra Pak, але не містить алюмінію, теж краще промити і здавати на переробку разом з упаковкою Tetra Pak, наголошує активістка.


Відходи необхідно максимально стискати, аби не возити повітря.«Щодня накопичується пластик - соломинки, поліетиленові пакети, поліпропіленові упаковки від молока і морозива, - розповідає Євгенія Аратовська. - Часто потрапляють у мій будинок поліетиленові пакети, з якими дитина завжди повертається з магазину. Їх я стискаю, випускаю повітря і складаю у окрему торбинку, щоб вони займали менше місця».

З ПЕТ-пляшок знімати кільце і наклейки не потрібно - все це зробить машина, говорить Євгенія Аратовська. «Якщо не хочете збирати кришки, можете прикрутити їх на вже зім'яті пляшки», - ділиться досвідом раціоналізаторка.
"В Україні переробляють прозорі, а також напівпрозорі блакитні, зелені, коричневі ПЕТ-пляшки, решта - білі, жовті, рожеві та чорні – не підлягають утилізації, - пояснює активістка. – Білі містять полівінілхлорид(ПВХ) - полімер на основі хлору, який згодом починає виділяти шкідливу і канцерогенну речовину, а кількості жовтих, рожевих та чорних замало для промислової переробки».
Євгенія Аратовська радить у Макдональдсі пити каву без кришки, яка виготовлена з полістиролу.«Це дуже поганий пластик, - пояснює екоактивістка. - Краще, щоб полістирол не контактував з гарячим, бо може виділяти нехороші речовини».

Стаканчики і соломинки виготовлені з поліпропілену, каже Євгенія Аратовська, зауважуючи, що на стаканчику з Макдональдса немає відповідного маркування на денці.Ніколи не кидайте змішану упаковку у пакет з папером, наголошує екоактивістка.«Tetra Pak, Pure Pak, плівка високого тиску, стаканчики з-під коли, кави і навіть морозива – все це змішана упаковка, яка має шар паперу всередині, але зовні і зсередини покрита поліетиленом, - наголошує раціоналізаторка. - На звичайній картонно-паперовій фабриці такі відходи не можуть бути перероблені - при змочуванні вони завжди спливають на поверхню і зазвичай відправляються на звалище».
Стікери від цукру Євгенія Аратовська відправляє до паперу.
«Вони не мають зовнішнього шару полімеру і до Tetra Pak не належать, - пояснює екоактивістка. - На картонній фабриці шар паперу змиється, а пластик спливе».

Проблемною раціоналізаторка вважає упаковку Еколін.«Це пластик, зовсім не папір, - пояснює вона. - Ніхто такого не переробляє".

У пакет з макулатурою потрапляють зазвичай рекламки. «Завжди беру флаери із солідарності до студентів, які у такий спосіб можуть підзаробити», - ділиться досвідом Євгенія Аратовська.Фольгу екоактивістка збирає півтора року з надією, що в Україні з'явиться технологія її переробки.«Викинути рука не піднімається, тому зберігаю до кращих часів, - пояснює ініціатор еко-проекту "Україна без сміття". - До речі, в Канаді теж не переробляють фольгу".

У Києві відсортоване сміття завжди можна віднести до стаціонарного пункту прийому вторсировини або до мобільного, які курсують по місту за певним графіком, наголошує Євгенія Аратовська.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка