Як польське місто Жешув стало зеленим?

Багато гостей Жешува отримують велику принаду ще раз приїхати сюди – багато зелені на теренах міста. По  факту, це понад 1000 га зелених територій, до котрих входять міські парки, прибережені зони. 

Для створення такого стану в місті затрачаються немалі кошти. На доведення парків до сучасного стану за кілька років використано майже 1,8 млн у.о. 

1.jpg

Місто докладає багато зусиль для того, щоб воно було більш натуральним, пропагує ідею охорони довкілля.

З листопада 2008 року в міських кранах тече ідеально чиста вода, котру можна використовувати для пиття і для готування їжі. Це стало можливим після застосування надсучасних технологій підготовки води. Проведено кардинальні заміни обладнання. Вода проходить вторинне озонування і вугільні фільтри. Нова ємність для води має можливість вмістити 17 тис. м3 чистої води. Затрати склали $50 млн.

Для захисту прибудинкових територій від витоків каналізації, котрі часом відбувались, проведено новий канал для відведення стоків за $15 млн. Новий канал забезпечив захист від затоплення при зливах.

Міський транспорт, автобуси, стали екологічнішими. 40 комунальних автобусів працюють на газі. Крім чистішого повітря отримано ще й 30% економії коштів експлуатації.

3.jpg

З 2004 року місто інвестує в сонячні колектори. Цим користуються басейни, садочки, будинки. Сонячні батареї використовують для освітлення переходів. В 2012 році збудовано гідроелектростанцію на 3 МВт. 

4.jpg

В місті цінується тиша – на багатьох вулицях, між тротуаром і будинками, встановлені звукопоглинаючі екрани. Це високі заслони (кілька метрів по висоті), котрі гарно вписуються в сучасний дизайн міста.

5.JPG

З 2007 року постійно діє система збирання та утилізації старого електрообладнання. Проводяться акції для школярів і мешканців, що дало можливість зібрати за 6 років 454 тони електросміття. Суттєво зменшилася кількість такої техніки на смітниках.

Читайте також: Електровітряки - нова тенденція у дизайні будівель

Проводиться постійна перевірка аптек на невикористані та перетерміновані ліки, котрі поміщаються до спеціальних ємкостей.

Проводяться просвітні кампанії для пропагування екологічної поведінки в місті.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка