Як підвищити ефективність старих пічок за допомогою звичайної води?

Використати технології пиловугільних ТЕС для підвищення продуктивності старих пічок запропонував раціоналізатор із Харкова. Для цього знадобиться стара каністра та металева трубка.

Принцип роботи дуже простий: вода із резервуару (парогенератора) перетворюється на пар та подається безпосередньо у полум’я, виступаючи каталізатором горіння.


Спочатку водяна пара з парогенератора потрапляє по кисневому шлангу (по трубці) через отвір в плиті до пароперегрівника (металевий змійовик - робиться з трубки діаметром 8мм, товщина стінки 0,5мм). 

При виборі матеріалів для трубки перевагу варто надати нержавійці – вона не прогорає. На виході з пароперегрівника температура пари може сягати 400-600 С - ось тут вона і починає працювати над підняттям ККД пічки. В кінці трубки пароперегрівника варто зробити своєрідний глушник вихідної пари – трубка болгаркою розрізається трохи менше, ніж на половину, з кроком 10 мм, робимо 7 – 10 пропилів, далі обмотуємо пропили нержавіючою сіткою в два-три шари, з вікном 20-30 мікрон, прикріплюємо її до трубки нержавіючим дротом діаметром 1-1,5 мм.

Трубку над плитою треба підняти на 20-30см. (на фото вона не піднята). Не зважаючи на те, що кисневий шланг охолоджується паром, це потрібно зробити з міркувань пожежної безпеки.

Для прискорення виходу парогенератора на робочий режим потрібно (при розпалюванні пічки), залити в нього лише 200 мл води, вона закипить за 5-8 хв і парогенератор відразу почне працювати. Після цього в парогенератор можна залити вже більшу кількість кип'ятку для довготривалої роботи пічки.

2.jpg

За словами раціоналізатора, після удосконалення таким же чином його особистої пічки, вона почала протоплюватися вдвічі швидше: час скоротився з 4-х годин до 2-х. Такі печі виконують роль теплонакопичувача: після протопки, вони віддають тепло 8 – 10 годин, тому досягається суттєва економія деревини.

Ясна річ, що над розробкою треба ще попрацювати, щоб автоматизувати процес подачі води, але морози вже на носі, а ця доробка дуже дешева, робиться за пару годин, як-то кажуть, в польових умовах, і може для багатьох людей стане великим кроком до економії ресурсів у цей непростий для країни час. 
Ще хочу додати: люди в Україні винахідливі та кмітливі - підхоплять ідею і самі все зроблять.

Інформацію надав Петрик Олег, м.Харків.

Питання та пропозиції можна надіслати Олегові особисто на форумі

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка