Як отримати енергосертифікат будівлі

В Україні для отримання енергетичного сертифікату будівлі необхідно звернутися до атестованих енергоаудиторів.

За словами голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергія Савчука, наразі видано 18 атестатів, з яких 13 - енергоаудиторам і 5 - фахівцям з обстеження інженерних систем будівель, передає Енергореформа.

«Усі атестовані фахівці можуть працювати у будь-яких містах на території України, - зазначає він. - На сайті агентства є база атестованих енергоаудиторів».

Енергосертифікат - це інструмент оцінки енергетичної ефективності будівлі, який містить інформацію про енергетичні характеристики будівлі, зокрема, про те, яка кількість енергії потрібна на опалення, гаряче водопостачання, вентиляцію тощо, пояснює Сергій Савчук.

«Власникам чи орендарям ці показники дають розуміння, скільки енергоресурсу використовує приміщення, а також який є потенціал до зменшення енергоспоживання, - каже він. – Приміром, коли ви обираєте автомобіль, то вас цікавить не лише його марка, а й кількість бензину, яку він споживає».

В ході сертифікації енергоаудитор визначає клас енергоефективності будівлі і рекомендує заходи для підвищення енергоефективності.

За словами Сергія Савчука, сертифікація будівлі коштуватиме близько 10 тисяч гривень. «Для порівняння: вартість комплексного утеплення багатоповерхівки може сягати 2 млн гривень, - пояснює він. - Проведення енергетичного аудиту та виготовлення сертифікату може зайняти в середньому близько одного-двох місяців».

В Україні потребують енергомодернізації 100 тисяч багатоповерхівок та 6,5 млн індивідуальних домогосподарств, а ще є державні школи, садочки, гуртожитки, лікарні.

Об’єднання співвласників багатоповерхових будинків можуть отримати кредит на підвищення енергоефективності будівлі за програмою "IQ Energy", створеною під патронатом ЄБРР. Сьогодні ОТП Банк, Райффайзен Банк, УкрСиббанк і Креді Агріколь Банк надають кредити для утеплення з грантовою складовою до EUR3 тис. У цьому році кредит за такою програмою взяло перше ОСББ (раніше програмою користувалися приватні домогосподарства).

У житловій сфері почали працювати й ЕСКО-компанії. «Вже є 6 укладених ЕСКО-контрактів для проведення енергоефективних заходів у багатоповерхівках, ще 5 таких договорів планується підписати, - розповідає Сергій Савчук. - Перший проект по ЕСКО-контракту у житловому будинку у Києві вже отримав фактичну економію близько 20% тепла завдяки встановленню індивідуального теплового пункту з автоматизованою системою контролю подачі тепла».

Наразі Держенергоефективності підписало меморандуми з 23 закладами вищої освіти, з яких чотири: Київський національний університет будівництва та архітектури, Запорізька державна інженерна академія, Одеська державна академія будівництва та архітектури, Одеська національна академія зв'язку імені О. С. Попова вже створили атестаційні комісії для енергоаудиторів. Київський національний університет будівництва та архітектури та Запорізька державна інженерна академія вже провели атестації енергоаудиторів і видали 18 атестатів. 

Агентство допомагає вишам запроваджувати навчальні програми для енергоаудиторів, а також засновувати атестаційні комісії. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка