Як отримати енергію від коливання прапорів?

Зазвичай при згадуванні промислового використання енергії вітру у більшості виникає в уяві величезні вітряки та громіздке обладнання. Проте, такі пристрої не завжди необхідні, адже можна обійтись з технікою меншого масштабу і невеликими пристроями схожими на прапори, котрі будуть рухатись під впливом вітру та створювати цим невелику кількість енергії.

Поверхню невеликого пристрою, в конструкцію якого входить пластина, що нагадує прапор, вкрита електродами та здатна передавати статичний заряд на полімерну поверхню зустрічної пластини, в той час як «прапор» буде рухатись під дією вітру. Такі дії створюють трибоелектричний ефект.

3.jpg

Розміри прапора достатньо малі (ширина 10 см; довжина 13 см) Синтетичний матеріал вкритий золотом, яке є гарним провідником для струму. Зустрічна пластина зроблена з жорсткої плати та полімеру, що по складу подібний до тефлону. Під час колихань основної частини, тобто «прапора», золото передає статичний імпульс зустрічній платі, котра переводить енергію в конденсатор.

2.jpg

Було створено кілька варіантів таких приладів, щоб точно визначити оптимальні параметри пластин. Вияснилось, що найтонші екземпляри частіше вступали в контакт із зустрічною пластиною, а це дозволяло генерувати більшу кількість енергії. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: