Як області України зменшують споживання російського газу

Завдяки переведенню котелень і топкових бюджетної сфери на альтернативні види палива  Житомирській, Сумській та Львівській областям у 2014 році вдалося зекономити значні обсяги газу.

Так, державна підтримка, адміністративні заходи та енергоощадність населення дозволили Житомирщині зменшити споживання блакитного палива у минулому році на 18,9 млн кубометрів. Досягнення таких показників стало можливим в результаті переведення 112 із 119 запланованих котелень області на тверде паливо. За рахунок державної субвенції провели реконструкцію 28 котелень, решту – за кошти місцевих бюджетів та інвесторів.

У нинішньому році Житомирська область має намір переводити на альтернативні джерела енергії теплопостачальні компанії. Вже розроблена проектно-кошторисна документація на 51 котельню, 11 з яких мають експертні висновки. 

В свою чергу Сумщина зменшила використання газу порівняно з аналогічним періодом минулого року на 12,8%, або на 13,8 млн газу. Зокрема, область зекономила у 2014 році 2,6 млн кубометрів природного газу, перевівши на тверде паливо 106 котелень і топкових бюджетної сфери, а також 5 котелень підприємств комунальної теплоенергетики. Чотири котельні у Білопільському та дві котельні у Краснопільському районах переобладнали за рахунок  обласного бюджету(3,6 млн гривень), ще 12 котелень бюджетної сфери – за кошти державного бюджету(4 млн гривень). Встановлення 30 енергоефективних котлів та капітальний ремонт 34 котелень дозволив сумським підприємствам комунальної теплоенергетики зменшити споживання блакитного палива на 10 млн кубометрів.

Натомість Сумщина збільшує обсяги виробництва твердого біопалива: у 2014 році цей показник досяг 13,6 тис. тонн. 

Суттєво зменшили споживання газу освітні заклади Львівщини. У 2014 році школи області використали 2,8 млн кубометрів блакитного палива, що на 735 тис. кубометрів менше, ніж у 2013 році. У порівнянні з показниками 2012 року(3 638,12 тис. кубометрів) економія газу у минулому році досягла 22,2%. Такі показники стали результатом енергозберігаючих заходів, які активно впроваджувалися в останні роки. Зокрема, у 2014 році з обласного бюджету Львівщини було виділено 4 200 тис. гривень на встановлення  енергозберігаючих вікон, дверей, ремонт котелень та систем опалення, утеплення фасадів та ремонт дахів у 22 навчальних закладах та однієї установи обласного підпорядкування.

За підсумками 2014 року бюджетним організаціям, теплокомуненерго та населенню України вдалося зменшити споживання газу на 3 млрд кубометрів - до 22,9 млрд кубометрів. Так, бюджетні організації скоротили використання блакитного палива на 22%, ТКЕ - на 15%, населення - на 11%. 

Примітно, що торік Україна(усі категорії споживачів) зекономила 8 млрд кубометрів газу, зменшивши його споживання з 50 млрд кубометрів до 42 млрд кубометрів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка