Як обігрівається пасивний будинок?

Останніми роками стають популярними пасивні будинки – інноваційні конструкції, котрі основані на дуже добрій тепловій ізоляції. В таких будинках потреба в теплопостачанні для обігрівання у вісім разів менша, ніж в традиційних будинках. Постає питання, чи пасивні будинки потрібно додатково обігрівати, а якщо треба, то чим.

Багатьом здається, що хорошим способом для пасивного будинку, котрий практично досить екологічний і енергоощадний, буде застосування теплової помпи.  Але така інсталяція, так само як і інші дорогі системи обігрівання, в цьому випадку некоректна. Адже відповідну кількість тепла для догрівання можна отримати з набагато дешевшої системи. 

Найчастіше в пасивному будинку для обігрівання використовують нагрівачі вмонтовані в систему вентиляції. Можуть бути використані повітронагрівачі, котрі використовують нагрівання води в трубках теплообмінника з вентилятором.

Можна використовувати компактні теплові помпи, котрі працюють в режимі «повітря-вода». Джерелом первинної енергії для теплової помпи може бути викидне повітря з системи вентиляції будинку. Такий варіант набагато дешевший від теплових помп «грунт-вода», де потрібні значні кошти і складна система облаштування грунтового теплообмінника.

Хорошим рішення є використання акумуляційних електричних теплонакопичувачів. Вони можуть «заряджати» тепло протягом дії нічного дешевшого електротарифу. Ці пристрої є двох типів: статичні, в котрих віддача тепла відбувається за допомогою передачі тепла повітрю через природний рух повітря по теплоакумулятору, і динамічні, котрі мають систему з вентилятором. 

Добрим способом є використання сучасних камінів, котрі працюють на біомасі. Крім хороших теплових характеристик, використання біомаси при обігріванні не збільшує емісії парникових газів. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка