Як норвезьке містечко готується до повної відмови від викопного палива у опаленні

До 2020 року розташоване в 20 км від норвезької столиці місто Аскер має намір відмовитись від використання викопного палива для обігріву житлових будинків та перейти на геотермальну енергію і біопаливо (пелети).

Як зазначає експерт з енергоефективності Норвезького товариства охорони природи Даг Арне Хойстад, незабаром у місті заборонять продавати «брудне» опалювальне обладнання, передає Spareworld

«Муніципалітет постійно інформує власників дизельних котлів про майбутні зміни, - розповідає фахівець. - При цьому норвежців зобов’язують будувати «пасивні» будинки, які споживають мінімальну кількість енергії, або «активні», які можуть ділитися енергією з іншими об'єктами».
На додачу, в Аскері добувають метан на закритому у 1996 році сміттєзвалищі. Біогаз використовують для отримання тепла та електрики за допомогою двигуна Стірлінга. Так, щорічно компанія Ігісет виробляє і продає у міську електромережу 290 тис. кВт-год енергії, якої достатньо для енергозабезпечення 50-ти будинків.
Згідно з попередніми підрахунками, запасу звалищного газу вистачить на 30-40 років.

На місці закритого сміттєзвалища також працює пункт прийому вторсировини. Жителі привозять на майданчик і відправляють у різні контейнери папір, картон, метал, пластик, органічні відходи, скло. Окремо збираються електронні пристрої, токсичні речовини, в тому числі упаковки від фарб, побутової хімії, паливно-мастильних речовин, розчинників, медикаменти, а також, приміром, одяг, який ще можна носити.

Кожен рік кампанія Ігісет проводить екскурсії для четвертокласників. Школярам розповідають, що відбувається з роздільно зібраним сміттям і як відходи стають новими ресурсами, як вони можуть долучитися до збереження енергії та ресурсів. Натомість восьмикласників у Аскері знайомлять з прикладами енергоефективних рішень та «зеленими» джерелами енергії. Наразі 43 з 49 шкіл Аскера мають сертифікацію Зелений прапор.

Муніципалітет приділяє надзвичайно багато уваги транспорту. В результаті проведеної інформаційної роботи більшість дітей і дорослих добираються до школи чи роботи на велосипедах, батьки стараються об’єднуватися і підвозити кілька дітей на одній машині. Громада намагається надати Аскеру імідж «Велосела».

Також створюються комфортні умови для електромобілів. Тут це має сенс, так як енергія для електрокарів виробляється не за рахунок спалювання викопного палива, а на гідроелектростанціях. Зараз власники електромобілів можуть користуватися виділеними смугами для громадського транспорту і не платити транспортний податок.

За допомогою привілеїв для електромобілів у Норвегії викиди вуглекислого газу до 2020 року будуть скорочені на 20%.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка