Як німців привчають до енергозбереження та відновлюваної енергії?

Існує недовіра до нових технологій, в т.ч. до енергоефективних автоматизованих систем обігрівання приміщень та приготування  гарячої води. Такий принцип закладено психологією – не маючи можливості перевірити, не віримо на слово. 

Не тільки в Україні сповідують цей принцип – недовіри, але й в інших країнах. Цікавий спосіб ознайомленння з роботою нової техніки працює в Німеччині. 

Для того, щоб допомогти продемонструвати принцип роботи нових систем і побачити в дії стан окремих елементів системи, діє інтернет-проект моніторингу роботи систем опалення в 4-х будинках. Є фото будинків, описи інстальованих систем. 

1.jpg

При відкритті сторінки доступу, можна побачити загальну схему елементів, біля кожного з котрих відображаються реальні дані про стан використання енергії або про температуру, котра зафіксована датчиками.

Система теплопостачання одного з будинків має наступні елементи:

- пелетний котел на 12 кВт; 

- сонячні колектори, площею 16 кв.м;

- баки-акумулятори (для котла і для колекторів).

2.jpg

Тепло використовується для обігрівання через систему «тепла підлога» і для приготування гарячої води. Всі елементи системи працюють під керуванням контролерів і реалізовують перемикання потоків за допомогою трьохходових підмішуючих клапанів. 

Варто звернути увагу, що передбачена рециркуляція гарячої води, котра мінімізує «спускання» холодної води під час чекання на гарячу воду. Датчик моніторингової системи показує температуру перед кранами +27 С, а система передбачає подавання води в крани з температурою від 19,7 С до 39,5 С.

При фіксації стану моніторингу цього будинку, 24 вересня, видно, що котел не працює – споживання нульове. Температура теплоносія в котлі дорівнює температурі кімнат.

Працювали сонячні колектори, котрі виробили 40,9 кВт*год тепла. Станом на 1715 вони вже не додавали тепла, адже на колекторі зафіксовано 30,5 С, а в нижній частині баку – 48,8 С.

Читайте також: Чи доцільно використовувати сонячні колектори для опалення?

Тепла підлога отримала частину тепла, температура теплоносія (в підлозі) показує 23,8 С – вища ніж кімнаті (на котлі 22,7 С).

Читайте також: У яких випадках потрібно ставити теплу підлогу замість радіаторів?

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: