Як на Закарпатті працює міні-ГЕС побудована за передовими технологіями європейських країн

На Закарпатті у селі Лопухово працює міні-гідроелектростанція потужністю 996 кВт побудована за передовими технологіями європейських країн.

З особливостями гідрооб’єкту, який на річці Брустурянка звела група енергетичних компаній «РЕНЕР» у минулому році, ознайомилися румунські експерти в рамках відзначення Дня Дунаю 3 липня, передає Закарпатський корреспондент

На ГЕС у Лопухово вперше в Україні встановили систему очищення річки від сміття та додаткову протипаводкову систему: автоматичний шлюз-регулятор дозволяє регулювати рівень води та мінімізувати негативні наслідки від можливих повеней, ризик виникнення яких на Закарпатті дуже високий.

ГЕС «Брустрянка» естетично вписується у природній ландшафт, а склопластик, з якого виконано трубопровід (AMIANTIT, Німеччина), та біорозкладне мастило Panolin (Швейцарія) забезпечують екологічно безпечну взаємодію з водою.

Для безперешкодного переміщення риб на міні-ГЕС встановлено рибохід, оптимальне розміщення якого визначено інженерними, гідравлічними, біологічними і економічними міркуваннями і базується на вивченні світового досвіду та особливостей поведінки місцевих видів.

"При проектуванні та проведенні будівельних робіт застосовували досвід та передові технології європейських країн у галузі гідроенергетики, - розповідає головний інженер групи "РЕНЕР" Юрій Королишин. - Наші італійські партнери мають величезний досвід у будівництві гідрооб'єктів - у Південному Тіролі, регіоні Італії, який вдвічі менший від Закарпаття, на річках працює понад 1000 міні-ГЕС, які виробляють 177% електроенергії від потреби населення».

Згідно з планом, гідроелекростанція щорічно вироблятиме 5,2 млн кВт-год.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка