Як на Вінниччині біогазова станція на звалищі генерує 6000 МВт-год електроенергії на рік

Біогазова станція розташована поблизу полігону твердих побутових відходів у Стадниці(Вінницька область) виробляє 6000 МВт-год електроенергії на рік.

Об’єкт, який ввели в експлуатацію у 2011 році, генерує електроенергію чотири останні роки, передає Veжа

На полігоні пробурено 31 свердловину, глибиною від 35 до 40 метрів та діаметром 73 сантиметри. По всьому сміттєзвалищу тягнуться яскраво-жовті труби - загальна довжина трубопроводу становить близько вісім кілометрів. У резервуарі глибиною вісім метрів з газу відбирається конденсат, вакуумний компресор перетягує газ у блок охолодження, а потім - до блоку очистки, де з біогазу відбираються усі супутні гази та речовини, що можуть нашкодити двигуну електростанції. Лише після цього газ спалюють для виробництва електроенергії.

Починаючи з грудня 2011 року і до кінця 2018 на станції було зібрано 18 561 380 кубічних метрів газу.

У 2015 році на станції почали спалювати біогаз для виробництва електроенергії. Спочатку виробляли 4 000 МВт-год у рік, а до кінця 2018 року вдалось збільшити до 6 000 МВт-год у рік.

Тверді побутові відходи на 40% складаються з органіки, яка розкладаючись утворює вибухонебезпечний газ метан, який є дуже шкодить навколишньому середовищу розповідає директор станції Йорг Майснер.

«У Вінниці мешкає понад 360 тисяч мешканців, які щороку продукують близько 150 тисяч тонн сміття, яке звозять на полігон, - пояснює він. – Зараз відбувається перший етап рекультивації полігону: сміття звозять: вторинна сировина відсортовується, але понад 80% сміття залишається на полігоні і поступово розкладається, утворюючи метан».

В Німеччині Йорг Майснер працював на підприємстві "Альтернативні енергосистеми та технології захисту навколишнього природного середовища", яке понад 30 років спеціалізується на поводженні з твердими побутовими відходами.

«Сьогодні станція стабільно генерує 800 кВт- год електроенергії і по ефективності та завантаженості ми наразі входимо у ТОП-10 аналогічних європейських електростанцій, - каже Йорг Майснер. - Минулого року електростанція пропрацювала 8400 годин, що складає 96% ефективності роботи станції».

Електроенергію, отриману з біогазу, продають за "зеленим" тарифом у загальну мережу.

Згідно з договором з комунальним підприємством "Ековін", щомісяця біогазова станція перераховує 10% доходу, який отримує за виробництво електроенергії, на рекультивацію полігону твердих побутових відходів.

Біогазову станцію обслуговує двоє працівників, у постійній присутності яких немає потреби, розповідає директор підприємства Йорг Майснер. «Керувати станцією, на якій все абсолютно автоматизовано, можна з будь-якого куточка світу, - каже він. - На подібних підприємствах в Європі одна людина може працювати одночасно з 12 установками, але в Україні це поки що неможливо, адже електромережі занадто старі і часто виникають перепади напруги».

Біогазову станцію у Стадниці ввели в експлуатацію у 2011 році - відтоді практично не виникало пожеж, а полігон почав втричі швидше осідати. Станція відбирає та спалює не лише метан, а й інші шкідливі гази – як результат, найближчі населені пункти дихають вільно.

Спочатку на полігоні спалювали небезпечний газ у факельній установці, перетворюючи метан у вуглекислий газ, який шкодить навколишньому середовищу у 21 раз менше.

На першому етапі на будівництво та підготовку станції до запуску в 2011 році, було виділено близько мільйона євро. На другому етапі у 2015 році на облаштування електростанції надали ще близько два мільйони євро. «Фінансувати полігон у Стадниці потрібно постійно і на розширення системи збору газу та підняття свердловин необхідно хоча б 100 тисяч євро щороку, - додає Йорг Майснер. - Стадницькому звалищу потрібно буде 50-60 років для того, щоб газ повністю вийшов з тіла полігону».

Згідно з попередніми підрахунками, біогазова станція у Стадниці окупиться у 2022 році.

Примітно, що у Кременчуці Йорг Майснер теж побудував біогазову станцію, однак у 2017 році її відібрали "рейдерськими методами". « 27 травня ми виграли суд у Харкові і проект нам повернуть, - наголошує він. - Незабаром розпочнемо реалізацію подібного проекту у Дніпрі - до кінця 2019 року плануємо розпочати видобуток та продаж електроенергії зі сміття».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка