Як мешканцям багатоповерхівок можна економити на опаленні до 10 тис.грн.

В Запоріжжі забудовники нового житлового будинку поставили питання вигідності застосування теплового насоса для забезпечення гарячою водою. Проведено техніко-економічне обґрунтування для такого варіанту, врахували також можливості застосування сонячних колекторів, котрі можна використовувати влітку.

Читайте також: Як зменшити тепловтрати типової української багатоповерхівки?

В результаті розрахунків розглянули наступну принципову схему установки:

3.jpg

Виявилося, що недоцільним є використання сонячних колекторів. Вартість їхньої установки може скласти до 60% всіх фінансових затрат гарячого водопостачання, а їхня віддача буде на рівні 20% виробленої води. 

Розрахунки проводилися в 2013 році. Загальна сума для впровадження склала 310 тис. грн. Вартість теплових насосів склала 130 тис. грн. Запроектовані грунтові та гліколєві теплообмінники для стічних вод і акумулятори тепла.

Читайте також: 3-кілометрова свердловина обігріває оселі

При встановленні такої системи, затрати на одну квартиру можуть збільшитися на 2550 грн, а подорожчання квадратного метра буде тільки на 38 грн!

При розрахунках минулого року, коли ціни від теплокомуненерго на гарячу воду були значно нижчими, ніж цього року, річні затрати мешканців на гарячу воду від теплових помп будуть на 10000 грн менші, ніж від центрального водопостачання. 

Розрахункова окупність системи складає 3,5 роки.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: