Як мешканець Полтавщини встановив сонячну станцію потужністю 23 кВт і заробляє по 12 тис грн у місяць

Житель села Новий Тагамлик(Полтавська область) Ігор Клименко встановив на даху будинку та сараю сонячну електростанцію потужністю 23 кВт і заробляє близько 12 000 грн у місяць.

86 панелей займають приблизно 130 кв. м, передає ain.ua.

«Темою зеленої енергетики зацікавився у 2017 році: оскільки працюю офіційно, хотілося мати ще якийсь додатковий дохід для сім'ї, - розповідає Ігор Клименко. - На очі потрапила стаття про кредитування під відновлювану енергетику від одного з українських банків, там же було згадано кілька компаній, які займаються обладнанням та обслуговуванням таких домашніх станцій - на той момент у Полтавській області було зареєстровано всього 13 таких станцій».

У квітні 2017 року Ігор Клименко запросив представників кількох компаній до будинку своїх батьків. «Будівля цілком підійшла для реалізації проекту домашньої сонячної станції з незначними доробками: довелося міняти дах, - розповідає він. – СЕС побудували в червні, але повноцінно запуститися вдалося лише в листопаді — зволікання виникли через дозвільні документи від обленерго».

З липня по кінець жовтня чекали дозвіл від обленерго, без якого не могли приєднатися до мережі, розповідає Ігор Клименко. 

«Необхідно було поставити трифазний двонаправлений лічильник і збільшити в документах потужність до 30 кВт, в червні змонтували станцію і запустили її в тестовому режимі, - пояснює він. - Обленерго аргументували затримку тим, що старий трансформатор на 60 кВт не витримав би навантаження, а потім через 90 днів, так і не замінивши трансформатор, дозволило приєднати сонячну станцію до мережі».

Наприкінці листопада обленерго поставило потужніший трансформатор, але на той момент станція вже більше місяця працювала, продовжує Ігор Клименко. «Станцію можна було б запустити ще у липні, — говорить він. - За ці 3-4 теплих місяці я недоотримав прибутку приблизно на 60 000 грн з розрахунку, що за один сонячний місяць станція може приносити близько 15 000 грн/міс».

Ігор Клименко підключив сонячну станцію 10 листопада і відразу почав отримувати виплати — по 1000 грн у зимові місяці. 

«Навіть у ті місяці, коли ми генерували мінімальну кількість енергії, нам цього вистачало на покриття власних потреб — за електроенергію ми не платили і ще крім того отримували умовну тисячу, - розповідає він. - Починаючи з лютого станція почала приносити відчутні гроші: за останній місяць заробили більше $100 (2 900 грн за вирахуванням податку та військового збору), а у березні, який видався аномально холодним у цьому році отримали 4800 грн чистими, за квітень оплати ще не було, але ми згенерували 2560 кВт-год».

СЕС здатна генерувати 4000 кВт-год у місяць — це близько 15-20 тис. гривень з розрахунку 18 євроцентів за кВт-год, продовжує Ігор Клименко. «Гроші виплачують раз на місяць у гривнях за поточним курсом - на перший квартал 2018 року це 5 грн 86 копійок, - пояснює він. - З цієї суми вираховуються податки, після чого на руки власник станції отримує по 4 грн 70 копійок за кВт-год».

Всю згенеровану сонячною станцією електроенергію родина Клименків продає у загальну мережу. «Від загального обсягу нам мінусують те, що ми використали для власних потреб, - пояснює Ігор Клименко. - Різниця оплачується на карту: приміром, якщо ми згенерували 500 кВт-год на місяць, а 200 кВт-год використали для власних потреб, то отримаємо оплату за 300 кВт-год».

Інформація про згенеровані СЕС кіловат-години автоматично передається обленерго через інтернет, а власник може бачити дані, які постійно оновлюються, на смартфоні або комп'ютері.

Догляд за сонячною станцією мінімальний, каже житель Полтавщини. 

«Сонячні панелі миються природними опадами, - розповідає він. - Якщо в мережі виникає неполадка, то спрацьовують запобіжники, які захищають станцію від поломки, а технічне обслуговування здійснює компанія, яка робила установку, — це входить у вартість самої станції : веб-камери дозволяють підряднику моніторити механічний стан сонячних панелей, а інформація про поломку надходить через інтернет».

У сонячну станцію Ігор Клименко вклав 650 тис. гривень і розраховує повністю повернути інвестицію за 5 років.

Наразі це перша і поки єдина сонячна станція на весь Машівський район Полтавської області, каже Ігор Клименко. «Ми зробили документи на 30 кВт, але враховуючи фінансові ресурси, які у нас були, вирішили встановити СЕС потужністю 23 кВт: з'являться додаткові кошти – і доведемо потужність до максимальної, — пояснив він. - Деякі фермери вже планують будувати подібні станції у нашому та інших населених пунктах району».  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка