Як луцьке ОСББ економить енергоресурси

Луцьке об’єднання співвласників багатоквартирного будинку "Наш дім", що на Київському майдані, 6, навчилося економити енергоресурси та створювати комфортні умови для проживання.

Зведений у 2002 році на державне замовлення з численними недоробками новобуд перетворився за 12 років існування об’єднання на ощадний і затишний дім, повідомляє «Самоорганізація у громаді».

Як зазначає голова правління ОСББ "Наш дім" Володимир Монархович, за цей час робіт було проведено багато. «Перш за все перекрили дах, полагодили цоколь, на сходовій клітці засклили вікна, бо вітер гуляв коридором, - розповідає господарник. - Ремонт зробили за кошти отримані за рекламу, яку розміщують на будинку».

Співвласники також обгородили прибудинкову територію, щоб спортивний майданчик не використовували як проїзний двір з Рівненської на Дубнівську, посадили троянди, туї та різні дерева, встановили власними силами дитячий майданчик та облаштували відеоспостереження. Будинок має власного електрика, сантехніка, техпрацівницю, двірника і трьох консьєржок. Як результат, чисті сходові майданчики, коридори, охайні ліфти та завжди підметений двір.


Далі ОСББ взялося за економію енергоресурсів, розповідає Володимир Монархович. Будинок перевели на світлодіодне освітлення, яке при нинішніх тарифах забезпечує неабияку економію.

«Споживання електроенергії зменшується у 10 разів, порівняно зі звичайною соткою, - пояснює господарник. – Розрахована на 7-8 років світлодіодна лампа окупиться за 8 місяців. При цьому термін експлуатації світильника може бути збільшений завдяки радіатору, який буде відводити тепло і убезпечить його від перегріву».
За кошти отримані в рамках державної програми з енергозбереження лучани з «Нашого дому» замінили опалення та внормували тиск по стояках, облаштували нові ультразвукові лічильники, а на техповерхах і в сушках встановили двокамерні металопластикові вікна.
«Наразі шукаємо джерела співфінансування для утеплення будинку, - каже Володимир Монархович. - Висотна, із заокругленими стінами будівля потребує близько 12 млн гривень».
Бюджет ОСББ "Наш дім" складається зі щомісячних внесків за утримання будинку, по 2 гривні за м кв., коштів за розміщення на будівлі реклами та встановлення антен, плюс готівка "про всяк випадок" для термінових розрахунків.«Прозорість використання коштів перевіряє ревізійна комісія, стан будинку контролює технічна комісія, - зазначає голова об’єднання. – Плануємо відновити роботу спеціальної комісії, адже крадіжки не припиняються».

У Луцьку в 170 із 1500 багатоповерхових будинків зареєстровані ОСББ. На Волині створена єдина в Україні Рада голів ОСББ, яка дає можливість колегам ділитися досвідом, обмінюватися інформацією, отримувати цінні консультації щодо певних питань.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка