Як латвійці економлять до 30% на опаленні в багатоповерхівках?

Поки що мешканці українських багатоповерхівок не готові до кардинальних змін, котрими є повна термомодернізація будинку, котра приносить стабільну економію теплоносіїв і зменшує плату за комфортну температуру в кімнатах. В інших країнах, котрі раніше отримали «євроціни» на тепло, є певний досвід, з котрим варто знайомитися.

Багатоповерхівки в Ризі, побудовані кілька десятків років тому, обігріваються централізованим теплом. Стан системи старого автоматичного тепловузла створює проблеми, подібні до тих, що є в українських будинках. Теплотехніки постачальника тепла виставляють параметри таким чином, щоб не було скарг від найбільш холодних квартир. Щоденного регулювання немає. Це приводить до перегрівання більшості квартир, що відбивається у збільшень сум за тепло, виставлених в рахунках до оплати. 

Латвійські інженери та винахідники пропонують мешканцям систему дистанційного керування тепловузлом будинку. Є три варіанти системи Alpha. Найпростіший варіант дозволяє економити 10-15% тепла. Наступним етапом є компонент, котрий має систему дистанційного зчитування показів водомірів. Третій компонент дозволяє обраховувати тепло, котре споживає кожна квартира. Перший варіант встановлено в 100 будинках, починаючи з 1998 року.

1.jpg

Пропонована система замість одного датчика зовнішньої температури, на основі котрого традиційно працює теплопункт, використовує 6-8 датчиків в квартирах будинків. Мешканці самі вирішують, яка температура для них є комфортною. Тепловузол відрегульовують так, щоб потрібна температура трималась заданою у всіх контрольованих квартирах. Керування відбувається за допомогою комп’ютера. При скарзі мешканця на холод або жару, реагування відбувається протягом 15 хвилин. 

Система дистанційного зчитування водомірів окуповується за три місяці. Є повний контроль за споживанням і автоматичний друк рахунків.

Читайте також: Україна може економити газ завдяки індивідуальним тепловим пунктам

Найдорожчий варіант системи – будинкова телеметрична система, дозволяє кожному платити за реально спожите тепло. Але треба при цьому зробити суттєві зміни: встановити перемички на радіаторах, індивідуальні регулятори і прикріпити радіодатчики до стояків. Система дає 20-30% економії, в основному на психологічному рівні – є можливість прикручувати тепло. 

Цікавинкою системи є те, що вона обраховує тепло, котре отримує через стіну власник помешкання, котрий відключив свою квартиру. Адже можуть бути і такі, щоб не платити за тепло, а користуватися сусідським. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка