Учень 11 класу Політехнічного ліцею НТУ "КПІ" Данило Коваленко розробив екологічний метод переробки гуми за допомогою рідкого азоту.
Проект "Утилізація відпрацьовних шин кріоакустичним методом" отримав «золото» Малої академії наук, а також золоту медаль і гран-прі Міжнародної учнівської олімпіади з екології у місті Найробі (Кенія), передає shotam.info.
У лабораторії кріогенної техніки, яка знаходиться у підвалі столичного Політехнічного інституту, 11-класник винайшов найекологічніший метод переробки гуми.
«Шматки гуми занурені у рідкий азот, який має температуру -200 градусів по Цельсію, тріскаються і кам’яніють, - пояснює хлопець. - Вже три роки працюю над проектом після уроків, а все починалося з шкільного реферату».
Для маленьких шматків вистачає і крихітної ультразвукової ванночки, а для великих потрібна у 400 разів потужніша установка, каже хлопець.
«Переробка тонни старих покришок коштуватиме лише три тисячі гривень, - розповідає Данило Коваленко. - Із замороженого і потрощеного матеріалу можна робити нові м’ячі, спортивні мати, використати як домішку для виготовлення автомобільних шин або асфальту».
Головна відмінність нового методу – відсутність шкоди довкіллю, наголошує школяр. «Сьогодні покришки спалюють чи подрібнюють – що вища температура, то більше отрути викидається у повітря», - зазначає він.
Розробкою вже зацікавилися західні підприємці, для яких Данило Коваленко виготовив модель заводу з переробки гуми. Хлопець сподівається побачити макет у реальному розмірі.