Як київський школяр розробив найекологічніший метод переробки гуми

Учень 11 класу Політехнічного ліцею НТУ "КПІ" Данило Коваленко розробив екологічний метод переробки гуми за допомогою рідкого азоту.

Проект "Утилізація відпрацьовних шин кріоакустичним методом" отримав «золото» Малої академії наук, а також золоту медаль і гран-прі Міжнародної учнівської олімпіади з екології у місті Найробі (Кенія), передає shotam.info

У лабораторії кріогенної техніки, яка знаходиться у підвалі столичного Політехнічного інституту, 11-класник винайшов найекологічніший метод переробки гуми.

«Шматки гуми занурені у рідкий азот, який має температуру -200 градусів по Цельсію, тріскаються і кам’яніють, - пояснює хлопець. - Вже три роки працюю над проектом після уроків, а все починалося з шкільного реферату».


Для маленьких шматків вистачає і крихітної ультразвукової ванночки, а для великих потрібна у 400 разів потужніша установка, каже хлопець.

«Переробка тонни старих покришок коштуватиме лише три тисячі гривень, - розповідає Данило Коваленко. - Із замороженого і потрощеного матеріалу можна робити нові м’ячі, спортивні мати, використати як домішку для виготовлення автомобільних шин або асфальту».

Головна відмінність нового методу – відсутність шкоди довкіллю, наголошує школяр. «Сьогодні покришки спалюють чи подрібнюють – що вища температура, то більше отрути викидається у повітря», - зазначає він.

Розробкою вже зацікавилися західні підприємці, для яких Данило Коваленко виготовив модель заводу з переробки гуми. Хлопець сподівається побачити макет у реальному розмірі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка