Як кав'ярня на Черкащині відмовилась від пластику

У Корсуні(Черкаська область) кав'ярня замість пластикового посуду пропонує вафельно-шоколадні стаканчики, трубочки з соломи та паперу, термоси та знижки клієнтам з власними чашками.

На екологічні замінники громадський заклад пейшов два роки тому, передає Інфоміст

«Для бізнесу така ідея не є найкращою: на перших етапах це 100%-ві збитки, але для довкілля - дуже важлива, - каже ініціаторка нововведень, учасниця форуму "ГРАНТуємо зміни 5.0" Наталія Іваненко. - З часом, коли кількість свідомих людей збільшується, еко-вибір дає прибуток: часто беремо участь у фестивалях, на які їздить еко-свідома молодь».

У кав'ярні пропонують трубочки з паперу для холодних напоїв та трубочки з жита для гарячих, продовжує вона. «Паперові трубочки купуємо у постачальника, який продає паперовий посуд, - вони значно дорожчі за пластикові, тому повністю перейти на них складно, - розповідає Наталія Іваненко. - Житні трубочки замовляємо у сусідньому селі, де житні стеблинки сушать, а потім привозять нам».

Для кави пропонують використовувати вафельні стаканчики з шоколадом усередині. «Ми готуємо каву у молочнику, ви її переливаєте у цей стаканчик і протягом 15 хвилин повинні випити, тому що, якщо пити годину-дві, то почне протікати, - розповідає Наталія Іваненко. - Вафельний стаканчик з кавою обгорнутий папером, щоб брати не було гаряче тримати і для гігієни, і коштує на 12 гривень дорожче».

За словами Наталії Іваненко, клієнтам обов'язково розповідають про всі наявні варіанти.

«Якщо відвідувач не хоче брати вафельні стаканчики, то пропонуємо ще один аналог: продаємо термос, в який можна взяти гарячий напій, - розповідає вона. – Стимулюємо, щоб приходили до нас зі своєю чашкою і отримували знижку».

За словами засновниці ЕКОпростору Людмили Писаревської, кав'ярня у Корсуні долучилися до ініціативи під час проведення днів без поліетилену. «Заклад погодився пропонувати клієнтам альтернативу одноразовим стаканчикам, - зазначила вона. - Вони з радістю підхопили її й почали пропонувати екотовари».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: