Як громада на Сумщині заробляє на смітті

У селищі Краснопілля, що у 40 км від Сум, встановили сім контейнерних майданчиків для роздільного збору відходів і почали заробляти на смітті.

Спеціальні майданчики з двома залізними баками і сіткою для пластику облаштовує Краснопільська об’єднана територіальна громада в рамках реалізації проекту з благоустрою, передає Спецкор

Обмежувальна сітка не дає непотребу розлітатися вулицями, розповідає начальник Краснопільської житлово-експлуатаційної дільниці Григорій Маслюк. 

«На майданчики жителі виносять тверді побутові відходи, які не підлягають переробці, - пояснює він. – Встановлена також корзина для пластику, який ми будемо складувати, а потім продамо».

Один сміттєвий майданчик обходиться у 15 тисяч гривень.

Підприємство для збуту вторинної сировини підшукали в Сумах, продовжує Григорій Маслюк. 

«Один 30-квартирний будинок за місяць продукує близько двох сіток пляшок, які посортують та продадуть майже за 5 грн/кг, - пояснює він. - Одна сітка – це близько 16 гривень, за кошти виручені за тиждень можна буде заправити сміттєвоза».

Також за кошти фонду охорони навколишнього середовища та місцевого бюджету громада придбала новий сміттєвоз. Усього витратили близько 2 мільйонів гривень.

Незабаром у Краснопіллі планують встановити ще 12-ть сміттєвих майданчиків.

Як розповів Григорій Маслюк, зараз населені пункти, які входять до Краснопільської громади – а їх 24, замовляють виготовлення аналогічних майданчиків для роздільного збору сміття. Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка