Як громада на Харківщині організувала роздільний збір відходів і заробляє на вторсировині

Селище міського типу Введенка(Харківська область) організувало роздільний збір твердих побутових відходів.

На зароблені від здачі вторинної сировини кошти у населеному пункті працює комунальне підприємство, створене для збору сміття, та проводиться відповідна просвітницька робота, передає nakipelo.ua

В селі, де немає дороги, вуличного освітлення і взагалі не розвинена інфраструктура, дуже складно говорити людям, що необхідно вирішувати сміттєву проблему, каже голова Введенської селищної ради Ганна Геращенко. 

«Перший рік КП існувало завдяки спонсорам - з місцевого бюджету досі не виділили ні копійки, - розповідає вона. – Зараз ми розглядаємо сміття не як відходи, а як джерело сировини: підприємство щомісяця заробляє близько десяти тисяч гривень, яких вистачає на зарплату двом працівникам і на бензин для "Газелі"».

Щоб скористатися послугами підприємства, селяни укладають договір з підрядником і платять 14,26 гривень з людини у місяць, продовжує Ганна Геращенко. 

"Газель", яку дали місцеві, їздить по вулицях і збирає мішки з відходами - більше трьох мішків відсортованої вторинної сировини приймаються безкоштовно, - розповідає вона. - Навмисне запустили подвірний збір, а не встановили контейнери, які у приватному секторі автоматично перетворюються на звалища».

Зараз послугою користується 30% від загального числа населення (6900 чоловік). Охопити більше поки немає технічної можливості - потрібен сміттєвоз.

На додачу, у селищі помітно зменшилися випадки спалювання листя, наголошує Ганна Геращенко. 

«Люди приходять платити земельний податок, і їм видається листок про те, що спалювання сміття заборонено законом, - пояснює вона. – До того ж селяни можуть дізнатися, що можна зробити з органічного сміття».

На переконання Ганни Геращенко, контроль за чистотою територій залучить інвесторів і туристів. Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка