Як економити енергію в готелях?

Сам процес зниження витрат енергії в готельних приміщеннях не повинен позначатися на комфорті для мешканців, де треба враховувати і суб’єктивізм кожного відвідувача, котрий має певні звички. Вони оплачують номер, отже розраховують на гарячу воду, добре освітлене приміщення та можливість відчиняти вікно в холодні зимові ночі, якщо їм цього захочеться.

Перевитрати енергії в готелях можуть бути при вентилюванні номерів, за рахунок незакритих вікон, не вимкненого освітлення, при використанні гарячої води. Суттєву частку втрат можуть давати системи кондиціонування басейнів, конференц-залів, ресторанів, вестибюлів і через відкриті двері. На кухні втрати треба ліквідовувати при провітрюванні і користуванні водою.  

Для економії при вентилюванні і при забезпеченні комфортного повітря застосовують регулювання якості повітря, таймери, датчики присутності людей. Для економії тепла треба встановлювати зонні системи автоматичного регулювання. Викидне тепло систем охолодження допомагає отримати тепло для системи опалення через рекуперацію. Низькотемпературні системи опалення і автоматичне зниження нічної температури дають хорошу економію. Електроенергія економиться при регулюванні частоти вентиляторів. Теплові завіси над вхідними дверми дають суттєву економію тепла.  


Ефективність використання підвищується при наявності систем контролю за споживанням енергії різних видів і в окремих зонах. 


Менеджмент готелю і персонал повинні знати про практичні способи економії. Якщо номер не зайнятий, в ньому підтримують низьку температуру, подачу свіжого повітря відключають, перевіряють вимкнення телевізора і освітлення. Якщо мешканець в номері (датчик присутності чи картка-ключ), то в номері підтримується комфортна температура, забезпечується подача свіжого повітря.  У ванні може автоматично вмикатися провітрювання на кілька хвилин. За датчиком відкривання вікна подача свіжого повітря знижується до мінімального рівня. Після того, як мешканець покине номер, температура переводиться на режим очікування і зменшується подача свіжого повітря. Вимикається телевізор і освітлення. Номер вмикається на нічну температуру та вимикається подача свіжого повітря, коли мешканець розрахувався і покинув готель.
 
3.jpg
(1) Потік повітря (2) Відтік повітря ванної кімнати (3) Контакт вікон
(4) Регулювання температури/вентиляції (5) Регулювання світла (6) Регулювання жалюзі

Навіть проста програма з таймером для обігрівання приміщення у випадку застосування тепловентилятора може дати економію до 40%. Автоматика режиму очікування або присутності знижує витрати на 5-10%. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка