Як досягти досконалої вентиляції в будинку?

Що означає відсутність вентиляції взнають найперше ті, хто недавно замінив старе вікно на нове і щільне: запаровують шибки, немає чим дихати, деколи появляється навіть пліснява.

Новобудови роблять такими, щоб не віяло холодом і було комфортно. Як цього досягнути? Вже на стадії проекту потрібно передбачити вентиляцію. Без правильної вентиляції в приміщенні накопичується двоокис вуглецю, пилюка, зародки плісняви.  Вентиляція повинна працювати постійно, викидати вологу і відпрацьоване повітря, та постачати свіже.
Для нормальних умов життя потрібно, щоб в кімнату поступало протягом кожної години стільки повітря, скільки має об’єм кімнати або 30 куб.м на одну людину.

Вентиляція може бути гравітаційною. Повітря поступає через віконні провітрювачі, а виводиться через вентиляційні канали. Така вентиляція працює при зовнішній температурі нижче +120С дуже інтенсивно. Влітку практично не діє. 

Читайте також: Сонячні теплові кондиціонери. Як сонце дає прохолоду?

Механічна вентиляція працює за допомогою вентилятора. Найкращим способом є використання рекуперації з теплообмінниками. (Що таке рекуперація?) Тоді вентиляція буде працювати на догрівання, при низькій зовнішній температурі, і на охолодження, при високій. 

7.jpg
  
Цікавим рішення є грунтовий теплообмінник. Грунт, в котрому вмонтовується теплообмінник, має сталу температуру біля 10-12 С. Повітря, котре проходить по підземних трубопроводах, поступає в приміщення практично з однаковою температурою. Влітку воно буде давати прохолоду, взимку буде поступати свіже повітря, котре незначно треба догріти. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка