Як досягнути ідеального теплового комфорту в приміщенні

Одним з найважливіших аспектів домашнього комфорту є тепло в приміщенні. Це стан, в якому організм людини перебуває в стані зрівноваженого теплового балансу – не відчуває ні надлишкового тепла, ні холоду. Крім цього це означає, що немає жодного небажаного нагрівання або охолодження окремих частин тіла.

На комфорт тіла мають вплив такі параметри:
- тепло, яке виробляється людиною;
- температура повітря;
- температура поверхонь будівельних конструкцій;
- швидкість переміщення повітря;
- вологість повітря.

Чотири останні параметри є параметрами оточення і одночасно впливають на теплові відчуття людини. Їхнє середнє значення становить температуру оточення, яку відчуває людина. Ці залежності подані на графіках. 

4.JPG
 
Оптимальною є температура в приміщенні 16-18°С, а середня температура поверхонь будівельних конструкцій 24-30°С.  Нижче описано стан температур, ідеальний для функціонування людини, при дотриманні теплового комфорту.

5.JPG
 
Як видно з графіків, ідеальні умови теплового комфорту забезпечують всі системи обігрівання, які обігрівають випромінюванням, а не конвекцією або рухом повітря. Системою, яка забезпечить ідеальні умови теплового комфорту, а разом з тим і збереження при обігріванні, є новинка під назвою «Система фазового обігрівання Feris». 

7.JPG

Це інноваційний спосіб обігрівання приміщень за допомогою стінового обігрівання, але в якому практично немає води, натомість теплова енергія виникає в процесі фазової зміни. Така система є найдешевшою зі сторони експлуатаційних витрат.

8.JPG

Застосовуючи стінове обігрівання при температурі повітря 18°С отримується такий же стан теплового комфорту як при температурі 21-22°С (при стандартній системі – конвекційній). Використовуючи рекуперацію тепла, можна отримати різницю температури 4°С, що означає 15% економії енергії необхідної на обігрівання повітря.

6.JPG
 
За допомогою звиклих радіаторів спочатку гріється повітря, а вже потім будівельні конструкції приміщення, які мають нижчу температуру від повітря. Людина відчуває обидві температури, і низька температура стін створює дискомфорт. Це можна перевірити влітку, коли тепловий комфорт в приміщенні відчувається при нижчій температур повітря кімнати – стіни влітку є більш розігрітими. Якщо взимку обігрівання буде змонтоване в стінах, то тепловий комфорт буде відчуватися при нижчих температурах приміщення (навіть на 1-4 градуси).

По темі: Чим "теплі стіни" кращі від звичайних радіаторів?

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка