Як будували перший в Україні пасивний будинок?

Київський архітектор Тетяна Ернст спроектувала і побудувала для своєї родини перший в Україні пасивний будинок. Проект занесений в каталог пасивних будинків від інституту пасивного будинку в Дармштадті. Будівля зведена на мінімальній ділянці землі (250 кв.м) в районі «Сирець» у Києві.  

Будинок складається із трьох окремо-функціонуючих частин: 

- Самого житлового будинку для однієї сім'ї з 5-6 осіб, з басейном та сауною, бібліотекою і кабінетом; 

- «Вбудованої» однокімнатної квартири з окремим входом, своєю кухнею і ванною-пральнею; 

- А також - офісу архітектора (господині будинку) з окремим входом з вулиці для клієнтів. 

2.jpg

Перший екологічно чистий і енергоефективний будинок в Києві спроектований з урахуванням основних вимог до енергетично-вигідної форми будинку та з урахуванням орієнтації по сторонах світу. 

Для будівництва будинку підібрані екологічно чисті будівельні матеріали (в першу чергу українського виробництва) і енергоекономні інженерні системи, що забезпечують максимальний сучасний комфорт і здорову атмосферу для проживання сім'ї з 4-5 чоловік + 1 гість. 

3.jpg
Генплан ділянки

Маленький, розміром з килимок, сад «розширюється в висоту» за рахунок розташованих з південної сторони будівлі терас. 

4.jpg

Невеликий периметр будинку викликав об'ємне рішення будівлі, засноване на перепаді рівнів. Це дозволило значно збільшити корисну площу будівлі (328,2м²), обсяг якого при цьому залишився мінімальним (980м3). 

5.jpg

Дах будинку має подвійну конструкцію і також утеплюється шаром утеплювача в 25 см (екструдований пінополістирол), з них 20 см укладаються між кроквами, а ще 5 см укладаються по кроквах, що повністю виключає виникнення т.зв. містків тепла, через які тепло покидало б будинок. 

6.jpg

Тераси-балкони будинку є "приставними" і також не порушують гомогенності оболонки утеплювача. 

7.jpg

Пасивний "Будинок Сонця" у Києві став першим українським проектом, занесеним до міжнародного каталогу пасивних будинків: офіційна база даних «пасивних будинків»

8.jpg

Після завершення будівництва було проведено термографування будівлі за допомогою тепловізора. 

9.jpg

Слід зазначити, що випромінююча здатність білої і червоної фарб, якими покритий фасад будівлі, різна. З цієї причини і на термографічних фотографіях видно різницю температур, хоча ця різниця не означає відмінність в утепленні стін, а тільки відмінність у здатності поверхні сприймати сонячне випромінювання і випромінювати його назад в навколишній простір. 

Так, наприклад, добре видно, що в тіньових місцях (тінь від даху, тераси) червона фарба випромінює вже набагато менше тепла, ніж в місцях, схильних до попадання прямих сонячних променів. 

9a.jpg

Для порівняння праворуч також представлено термографічне фото сусідньої будівлі, на якому однозначно видно містки тепла в швах між кладкою пінобетонних блоків, в кутах, під вікнами, в самих вікнах і в інших місцях стиків конструкцій ...

Підігрів та охолодження будинку, як і підготовка гарячої води передбачені за допомогою сонячних колекторів (СінтСолар) і глибинного геотермального інверторного теплового насоса (IVT потужністю від 3 до 15 кВт). Для цього були пробурені чотири свердловини (кожна по 86 метрів) і прокладений земляний контур теплового насоса (320 м), іншими словами грунтовий теплообмінник ТН. 

10.jpg

Акумулятор на 1000л. нагрівається (безкоштовним теплом) за допомогою сонячних колекторів. І тільки якщо їх потужності не вистачає (2-3 найхолодніших місяці на рік), тоді до підігріву акумулятора підключається і глибинний ТН. 

11.jpg

Необхідний приплив чистого повітря в усі житлові приміщення забезпечується системою рекуперації та контрольовано-примусового повітрообміну "DAIKIN". 

12.jpg

13.jpg
Теплообмінник ЗЕМЛЯ-ПОВІТРЯ

14.jpg

15.jpg

Всі інженерні комунікації (вентиляційні канали, розводка під електрику, інтернет і т.д.) прокладені в перекриттях і стінах під заливку монолітним залізобетоном. 

16.jpg

17.jpg

Опалення / охолодження будівлі відбувається за допомогою системи випромінюючих площин (стін і підлоги), що дуже благодатно впливає на здоров'я людини, викликає постійне відчуття комфорту, а також допомагає економити енергію на опалення / охолодження. 

18.jpg

При цьому труби опалення (прокладені по заземленій металевій сітці 40х40 мм) заштукатурюються глиною, що забезпечує постійну 50% вологість в приміщенні і, таким чином, є запорукою здорового клімату, відсутності мікробів і бактерій, і, як наслідок, забезпечує значне зниження ймовірності захворювань дихальних шляхів. 

19.jpg

Підлога у всіх житлових приміщеннях (крім танцзалу, паркет під масловоском) виконаний з натурального лінолеуму - екологічно чистого матеріалу, що складається з стружки дерева, лляної олії і харчових барвників. 

20.jpg

21.jpg

Сонячні колектори для опалення, гарячого водопостачання та підігріву води в басейні розміщуються на даху, повернутому строго на південь. 

22.jpg

Об'єкт сьогодні

23.jpg

24.jpg

25.jpg

26.jpg

27.jpg

30.jpg

29.jpg

28.jpg
По матеріалах з сайту ernst.kiev.ua

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка