Як Україна може вирішити транспортні проблеми

Сучасне авто отримує все більше шансів стати роботизованим, оскільки в нових моделях закладається кожен раз вищий рівень автоматики, котра виконує значну частину контролю та керування замість водія. 

Інтелектуальні системи автомобілів слідкують за економією палива та за безпекою руху. Є системи «розумного» паркування, керування авто через смартфон. Google розробив безпілотний автомобіль майбутнього. В Неваді вже дозволено рух автономних транспортних засобів.

1.jpg

Шосе перетворюється в «розумну дорогу». Технологи компанії Smart Highway пропонують освітлювати дорогу від енергії вітру тільки в тих місцях, де є авто. «Розумні дороги» можуть слідкувати за транспортним трафіком для автоматичного керування світлофорами.

2.jpg

Велику увагу приділяють екологічності, що реалізується використанням альтернативних двигунів.

Є цікаві місцеві експериментальні системи транспорту. В деяких містах-мільйонниках реалізована концепція для надшвидких автобусів або трамваїв - «труба» або «коридор». В Тель-Авіві анонсована магнітна підвіска. 

Не зникає, а розвивається вело транспорт. Копенгаген за 30 років пересадив третину жителів на велосипеди за рахунок створення мережі велодоріжок.

3.jpg

В Токіо та Окленді частково реалізована концепція «спільний простір» або «голі вулиці», котра передбачає відсутність дорожніх позначок та розмежування між тротуаром і шосе, немає зебр, регуляторів, світлофорів. Автомобілісти рухаються повільніше і поводяться скромніше, а велосипедисти й пішоходи підлаштовуються під них. Загальна відповідальність учасників руху збільшується, аварійність зменшується. 

4.jpg

В Лондоні застосували механізм зниження шкідливого впливу на навколишнє середовище.   Для автомобілів, які користуються дорогою в години пік, за допомогою камер фіксується номер авто, а потім передається власнику квитанція на оплату пікового податку. В 2003 році, після введення податку, кількість автомобілів у місті зменшилася на третину, а кількість автобусів зросла на 22%.

Читайте також: Повітря замість бензину для автомобілів

В Києві під час Урбаністичного громадського форуму за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля презентовано кілька рішень для порятунку Києва від нинішнього транспортного хаосу. Необхідно вводити єдиний квиток на всі види транспорту і втілювати розклади руху, доступні для пасажирів та обов’язкові для перевізників. Необхідно надати пішоходам, велосипедам, громадському транспорту пріоритет перед автомобілями. Потрібно розвивати велосипедну інфраструктуру та зменшувати кількість маршруток.

В Україні з’явилися спільноти-пропагандисти екологічних автомобілів. Мова йде про електромобіль «Тесла». 100 км на цій машині в українських умовах можуть коштувати до 30 гривень.

Матеріал підготовлено на основі «Bелика ідея»

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка