Як Швейцарія позбулася сміття: історія про штраф у $9400

Швейцарія вважається однією з найбільш чистих країн світу, яка переробляє практично 100% своїх відходів. Система сортування сміття тут доведена до абсолюту. А дехто навіть скаже, що до абсурду. 

При цьому система не знає винятків - всі зобов'язані складати сміття по різних контейнерах. Не згоден - платити штраф. Для прикладу випадок, коли житель Швейцарії по дорозі на роботу викинула з вікна автомобіля домашнє сміття в паперових мішках. Поліція знайшла його.

Порушника судили і наклали штраф: 6000 франків за утилізацію сміття і очищення траси, 3000 франків за порушення закону і 530 франків судових витрат. Разом, 9530 франків (більше 9400 доларів), повідомляє ресурс Іnteresno.cc


Склотара. Більше 90% тари повертається на заводи по вторинній переробці скла.  При цьому тільки при поверненні деяких пивних пляшок в магазин, можна отримати певну винагороду. В інших випадках, ті, хто здають пляшки, нічого за це не отримують. Але ще повинні зняти кришки і розсортувати пляшки і банки залежно від кольору скла: біле, коричневе, зелене - окремо.

Папір та картон. Папір переробляється окремо від картону (переробляти картон дорожче). Майже третина друкованої продукції, виробленої в країні, повертається в пункти прийому вторинної сировини. 

Батарейки. 60% усіх проданих у Швейцарії батарейок здаються на переробку і не викидаються у смітник.


Так само окремо здаються РЕТ-пляшки, окремо - старі електричні прилади і домашня техніка, окремо - будівельне сміття, лампи денного світла, консервні банки (необхідно самостійно спресувати банку за допомогою магнітного преса), окремо - трупи тварин, залишки рослинного масла, залишки машинного масла (міняти масло у власному автомобілі категорично заборонено - це мають зробити на техстанціі за 50 франків). 

Штрафи 

Сміття можна не сортувати. В такому випадку доведеться сплачувати податок, який стягується з кожного кілограма відходів. На кожен сміттєвий кульок наклеюється марка, що свідчить про сплату податку. Приміром, за п`ять кілограмів сміття доведеться віддати 2-3 франка. А от здати відходи у спеціальні пункти прийому нічого не коштує. 


В Швейцарії навіть існує так звана сміттєва поліція, яка за допомогою сучасних технологій аналізує сміття, залишене не в тому місці або без оплати податку, знаходить і штрафує порушника. 

Так було не завжди 

Ще в 80-ті роки ХХ століття екологічна ситуація в Швейцарії була катастрофічною - всі річки і озера забруднені фосфатами і нітратами, земля - важкими металами, біорізноманіття стрімко зменшувалася, а суспільство споживання виробляло величезну кількість сміття.

Тільки до Цюріха звозили понад 3000 тонн «нелегальних» кульків з відходами в день. Тому, всім кантонам і громадам довелося ввести мито на сміття.
 
Як результат, Швейцарія зараз - одна з найбільш екологічно чистих країн світу, з розвиненим громадським транспортом і чистим гірським повітрям. З будь-якого озера і з-під крану можна без побоювань пити воду.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка