Як ОСББ отримати кредит на утеплення

Київське об’єднання співвласників багатоквартирних будинків "Котельникова-31" отримало кредит на утеплення у розмірі 467 тисяч гривень.

Це ОСББ перше в Україні оформило позику в ОТП Банку у рамках програми фінансування енергоефективності житла Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) IQ energy, передає nabu.ua

Розмір компенсації для об’єднання по програмі IQ energy складає 40% від суми кредиту. В рамках проекту у будинку замінять 66 старих вікон та дверей на нові енергозберігаючі.

За словами голови правління ОСББ "Котельникова-31" Миколи Костюка, лад і тепло у багатоквартирному будинку - це відповідальність, у першу чергу, його мешканців. 

«Раді першими в країні скористатися можливістю, наданою донорами, зробити свій будинок теплішим, комфортнішим та екологічнішим, - . - Ми не чекаємо, коли хтось прийде і вирішить всі наші проблеми, а шукаємо можливості зробити це самостійно».

За словами керівника програми IQ energy Оксани Булгакової, без централізованого утеплення багатоквартирних будинків вирішити проблему енергоефективності житла в Україні неможливо. 

"Перший проект IQ energy з ОСББ підвищує енергозбереження в будинку, зменшує викиди СО2, а також підвищує комфорт мешканців та вартість їхнього житла", - підкреслює вона.

Кредитний продукт для ОСББ спрямований на фінансування широкого спектру енергоефективних заходів, пояснює член правління АТ "ОТП Банк" Володимир Мудрий. 

"В рамках співпраці з ЄБРР ОТП Банк надає можливість українським ОСББ зробити теплоізоляцію стін, дахів та підлог; провести модернізацію систем теплопостачання; встановити лічильники тепла, індивідуальні теплові пункти та підвищити енергоефективність".

Компенсація поширюється не тільки на основну категорію, але й на послуги монтажу, а також супутні матеріали, за умови їх придбання в кредит у банку-партнера програми IQ energy. Компенсацію виплачують у євро на банківський рахунок позичальника в банку, у якому було отримано кредит.

На сайті програми IQ energy розташований каталог з майже 7000 енергоефективних товарів і технологій, які можна придбати та впровадити в рамках програми. За запитом представників ОСББ інженерами програми можуть бути розглянуті і відсутні в каталозі енергоефективні рішення в рамках наявних категорій.

Представники ОСББ, які хочуть провести модернізацію багатоквартирного житла в рамках програми, можуть звертатися до програми за електронною адресою osbb@iqenergy.org.ua.

Кредити для ОСББ за програмою IQ energy надає ОТП Банк у сумі від 200 тис. грн до 2 млн гривень на 5 років з річною процентною ставкою за користування кредитом - 17,5%. Комісія одноразова - 1,25%.

Програма IQ energy ("Ай-Кью енерджі") покликана підвищити енергоефективність українського житлового сектора фінансується Партнерством Е5Р за підтримки Швеції та Федерального міністерства фінансів Австрії. Загальний обсяг компенсацій на утеплення житла становить 15 мільйонів євро. Гаряча лінія IQ energy: 0-800-505-717. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка