Як 500-тисячне місто у Німеччині навчилося заробляти гроші на смітті

У місті Трір(Німеччина) мешканці навчились сортувати сміття та запровадили його ефективну утилізацію.

За словами екс-віце-мера Тріра Норберта Нойгауза, роздільний збір відходів та сміттєпереробний завод врятували місто від екологічної катастрофи, передає Новое Время Бизнес

"Двадцять років тому ми зрозуміли, що незабаром не буде чим дихати і почали вирішувати проблему сміття, - розповідає він. - Ми утворили спільне підприємство з Трірським районом, оскільки міській владі це було дорого, а віддавати справу утилізації та переробки відходів у приватні руки - найгірша ідея з усіх можливих».

У Трірі проживає 530 тисяч мешканців, які продукують 460 тонн відходів щодня, продовжує Норберт Нойгауз. «Кожен мешканець громади сплачує податок у розмірі €90 у рік на утилізацію та переробку сміття, - каже він. – Кожен будинок сортує сміття - папір та картон, пластик і упаковка, все решта, що не є біологічним сміттям і не містить паперу».

Скло окремо сортують по кольорах і вивозять в певний час. Небезпечні або габаритні відходи (батарейок, люмінесцентних ламп, холодильників тощо) забирає спеціальна служба після дзвінка. За порушення умов поводження з відходами мешканці караються двічі - за перший проступок підвищенням тарифу на вивезення сміття, вдруге - розірванням угоди і відмовою міста надавати їм такі послуги.

У зведення сміттєпереробного заводу, потужність якого складає 180 тисяч тонн на рік, у Трірі інвестували €20 млн. Підприємство обслуговує команда з чотирьох чоловік.

Спеціальні шредери і екскаватори перетворюють біовідходи на компост, який продають фермерам. Також на продаж йде паливо, яке виготовляють з висушених подрібнених і спресованих у брикети відходів.

«На заводі переробляють пластик у одяг, екобруківку, кришки тощо, скло відправляється на завод, де подрібнюється та переплавляється, - розповідає Норберт Нойгауз. - Переробці підлягає і папір, хоча він після кожного циклу стає все менш якісним».

Брудна вода - фільтрати, які утворюються на звалищах - відправляється на очисну станцію, де перетворюється на цілком безпечну для довкілля технічну очищену воду і скидається у річку, каже ексмер. 

«За три роки було очищено 3 млн кубів стічних вод, - пояснює він. - На базі закритого полігону виробляють біогаз, який забезпечує потреби станції в електроенергії, і продається державі, компенсуючи половину витрат на утримання полігону». Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка