YASNO планує інвестувати у нові енергоефективні проекти близько 1 млрд грн.

Постачальник електроенергії, газу та енергоефективних рішень YASNO планує інвестувати в енергоефективні проекти на українських підприємствах близько 1 млрд гривень протягом наступних 5 років.

Як зазначила директор з економіки та фінансів D. Solutions (бренд YASNO) Тетяна Грязнова, всі проекти компанія фінансує за рахунок власних ресурсів, передає Енергореформа

За 5 років YASNO реалізував через механізм енергосервісу понад 90 енергоефективних проектів з досягнутою економією від 25 до 90% енергоресурсів, повідомила вона. «Підприємства-клієнти економлять до 170 млн кВт-год або 350 млн грн вартості електроенергії, газу і тепла на рік, а еквівалент скорочення енерговитрат становить 150 тис. тонн СО2 на рік», – говорить вона.

За словами Тетяни Грязнової, банки можуть приєднатися до реалізації проектів завдяки механізму енергосервісу

«Один з найбільших факторів, що стримують розвиток ринку енергосервісу – це обмеженість доступу до фінансових ресурсів, - пояснила вона. – Тоді як актуальні зміни в законодавстві ЄС і рух України до енергонезалежності вимагають від нас масштабувати свою діяльність ми запрошуємо банки співпрацювати у цьому напрямку".

Як розповіла директор з економіки та фінансів D. Solutions, можливі кілька напрямків співпраці енергосервісної компанії з банками. Найпростіший - це рефінансування вже реалізованих проектів. У портфель діючих енергосервісних контрактів YASNO інвестовано понад 550 млн гривень, які принесуть близько 2 млрд гривень грошового потоку протягом найближчих трьох років.

Ще один варіант - це портфельне фінансування проектів з певними характеристиками. Тобто банки можуть зацікавитися інвестуванням у певну галузь, регіон або компанію. YASNO може підібрати портфель проектів для фінансування банком у залежності від заданих параметрів, наприклад, з певною прибутковістю. Також можлива індивідуальна участь у фінансуванні якогось знакового енергосервісного проекту.

Механізм енергосервісу передбачає, що Енергосервісна компанія (ЕСКО) фінансує і виконує "під ключ" енергоефективний проект, гарантуючи досягнення певного рівня економії для підприємства-клієнта. Повернення інвестицій відбувається виключно за рахунок частини зекономлених коштів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка