WWF закликає відмовитися від вугільної генерації у великих містах

Всесвітній фонд дикої природи закликає відмовитися від "брудної" вугільної генерації у великих містах і перейти на більш екологічні джерела.

Про це йдеться у листі WWF адресованому уряду РФ, передає eprussia.

Зокрема, екологи пропонують прийняти у 2020 році стратегію низьковуглецевого розвитку, яка передбачає перехід на електроенергію згенеровану завдяки спалюванню природного газу та на діючих гідроелектростанціях.

Екологи вважають необхідними розробку і впровадження заходів економічного стимулювання проектів у галузі енергоефективності та впровадження відновлюваних джерел енергії - як на рівні великого бізнесу, так і на рівні муніципальних утворень і домогосподарств. Така підтримка може бути надана у вигляді державних субсидій при отриманні цільових позик та інших механізмів.

WWF також закликає надати підтримку "зеленій" енергетиці, електро - та низьковуглецевому транспорту, вживати економічні та управлінські заходи підтримки секторів, пов'язаних з вторинною переробкою ресурсів.

Крім того, екологи наполягають на необхідності забезпечити дотримання діючих вимог екологічного законодавства у галузі охорони навколишнього середовища, здійснення екологічного нагляду і контролю, дотримання екологічних вимог до видобувних і промислових підприємств, Порядку проведення оцінки впливу на навколишнє середовище при прийнятті рішень про реалізацію нових проектів.

«У разі ослаблення екологічних вимог для отримання короткострокового економічного ефекту масштаби екологічних і соціальних втрат згодом можуть перевищити короткострокову вигоду у десятки разів і спричинити додаткові витрати і соціальну напруженість», - йдеться у листі.

Також, на думку експертів WWF, Росії необхідно забезпечити планомірну відмову від субсидування видобутку викопного палива, що пов'язано як з екологічними загрозами при використанні традиційних палив, так і з тим, що це посилює залежність економіки від сектора, з якого міжнародні інвестори все більше виводять свої активи.

Фонд також пропонує виконати інвентаризацію проектів видобутку нафти, що викликають високу соціально-екологічну напруженість у зв'язку з виконанням угоди ОПЕК+ про скорочення видобутку нафти. Надалі такі об'єкти слід вивести з операційної діяльності у першочерговому порядку.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: