Витрати на вуличне освітлення в Україні в 1,7 рази більші, ніж в Європі

Вечірній та нічний час виставляє додаткові вимоги до зовнішнього освітлення. Важливим критерієм безпеки переміщення людей, руху транспорту, комфортності і безаварійності є якісне вуличне освітлення. Воно ще й створює певний емоційний фон для міст і сіл.

Читайте також: Впровадження енергоефективного освітлення у м.Острог скоротило витрати на освітлення в 6 раз

Для більшості великих міст, районних центрів і сіл теперішній стан зовнішнього освітлення є незадовільним. Більшість вуличних світильників не відповідають сучасним нормативам. Низька ефективність старих джерел світла приводить до того, що споживання енергії на освітлення в Україні в 1,7 разів вища ніж у розвинених країнах.

5.jpg

В Україні використовуються малоефективні лампи розжарювання, лампи ДРЛ. Старі конструкції світильників втратили характеристики відбивачів та розсіювачів, що погіршує освітленість ще на 25-40%.

Читайте також: Люмінесцентні чи світлодіодні лампи. Які краще купити?

Для зовнішнього освітлення доцільно використовувати світлодіодні світильники. Вони забезпечують освітлення доріг, вулиць, автостоянок, дворових територій, залізничних станцій, виробничих площ, стадіонів і т.п. Споживання таких світильників відбувається від звичайної мережі 220 В. Споживання електроенергії від 30 до 80 Вт/год, що в кілька разів менше від інших світильників.

6.jpg

Варто оцінити розрахунок економії електроенергії при використанні світлодіодного світильника потужністю 50 Вт, котрий встановлений замість натрієвого 150 Вт. При щодобовому освітленні по 10 годин, протягом року цими світильниками буде спожито 1022 і 205 кВт*год електроенергії. Протягом року відбувається до двох замін натрієвих ламп і дроселів, що коштує 480 грн разом з оплатою за утилізацію. При тарифі на електроенергію 1,40 грн, річна економія від світлодіодної лампи 1250 грн. Окупність нового світильника досягається за 2 роки.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка