Виробництво картоплі «фрі» у Польщі сприяє виробництву альтернативної енергії

Добрий господар знаходить корисне призначення для будь-якої дрібниці. Колись не звертали увагу на відходи, а тепер вони допомагають думаючому власнику отримувати додаткові кошти. Сільське господарство і переробка продуктів стають центром уваги для перетворення відходів у «зелену» енергію.

Майже всі виробничі відходи з фабрики картопляних продуктів голландського концерну Farm Frites, яка розміщена в Лемборку (Польща), потрапляють на переробку у власний біогазовий реактор. На сусідню біогазову установку відправляють шкірку з картоплі.

Farm Frites є третьою світовою фірмою, яка виробляє продукти харчування з картоплі. Має 6 фабрик і на одній з них, в Лемборку, працює 200 осіб. А переробка відходів в біогаз має свою історію. 

Створення фабрики в цьому місті відбулося в 1994 році і вона не мала своєї системи очищення стоків. Рідкі стоки мали потрапляти до міської каналізації, але повинні були попередньо очищатися на фабриці. На фабриці створили систему, яка збирала осад. Вивезення осаду на сміттєзвалище коштує грошей. Для того, щоб цей процес став екологічнішим, фірма почала вивозити осади до підприємства, яке компостує відходи – знаходиться за 200 км від фабрики. Транспортні витрати для такої операції суттєво дорогі. 

Здешевленням витрат став проект створення власного безкисневого реактора, подібного до невеликої біогазової установки у якій проходить ферментація органічних матеріалів. Такий невеликий реактор виявився недорогим, а на більший і не було місця.     

Після запуску реактора переробка стоків з фабрики Farm Frites Poland виглядає так: спочатку вони потрапляють до реактора, а там частина стоків за допомогою бактерій переробляється на біогаз. Решта – потрапляє до власної установки очищення стоків і звідти до міської каналізації. В результаті такого процесу на 1/3 зменшується кількість органічних матеріалів – зменшуються кошти утилізації.

2.jpg

З біогазу виробляється електроенергія і тепло для фабрики, завдяки чому закупівля енергії зменшується на 10-15%. Зменшилися і транспортні затрати – створена за 30 км від фабрики ще одна біогазова установка почала приймати шкірку з картоплі – вже не треба возити відходи на 200 км. Отримана хороша економія і збільшилися вигоди для довкілля – зменшився відбір енергії з вугільних електростанцій. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка