Виробництво графену спричинить прорив у енергетиці. Кембріджське дослідження.

Компанія Paragraf, що вийшла з Кембриджського університету, почала виробляти графен – листок вуглецю завтовшки лише в один атом – діаметром близько 20 сантиметрів, який підходить для використання в комерційних електронних приладах.

Paragraf виробляє графенові «пластини» та електронні пристрої на основі графена, які можуть бути вдесятеро швидшими, ніж кремнієві. А використання графену в хімічних і електричних датчиках дозволить збільшити їхню чутливість більш ніж в 30 разів. Перший пристрій компанії буде доступний в найближчі кілька місяців. Графен міцніший за сталь, має більшу електричну провідність, ніж мідь, при цьому він гнучкий та прозорий. Досі його не використовували, бо не могли розробити достатню якість та виготовити графен в достатній кількості. Тепер цю перепону подолано. Використовуючи власний метод, дослідники з Кембриджа змогли сформувати високоякісні графенові пластини, перевершивши результати не тільки інших університетських дослідницьких груп по всьому світу, але й такі компанії, як IBM, Intel і Samsung.

Виробництво графену у промислових масштабах може трансформувати низку промисловостей – електроніку, енергетику та медицину. Це дозволить також маленьким лабораторіям досягати точності та потужності, які нині є лише у великих дослідницьких інститутів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: