Виробники тепла хочуть стати виробниками холоду

Підприємства, котрі мають потребу працювати тільки в опалювальний сезон, коли виникає потреба в обігріванні, починають задумуватись над тим, щоб отримати додаткові доходи від роботи в літній період. Польське видання «Puls Biznesu» надає дані про те, що теплогенеруючі підприємства можуть стати виробника холоду.

Такий варіант роботи став можливим завдяки технологічним розробкам, котрі дозволяють отримувати холод з тепла. Залишається подолати бар’єри у «війні» з  традиційним способом акліматизації, котра поширена через низьку ціну електроенергії для традиційних кондиціонерів. 

Фірмами лідерами в новій галузі є Fortum, EdF i Dalkia. 

Fortum завершує дослідження, котрі перевіряють виробництво мережевого холоду методом абсорбції. Для цього методу ще потрібно встановлювати додаткові інсталяції в клієнтів. На даний час це не виглядає привабливо з фінансової сторони.


Dalkia вже виробляє холод. Невелика кількість використовується на даний час для власних потреб теплоелектростанції в Познані. Ця фірма, разом з міською владою при співфінансуванні ЄС, через програму Rescue готує місто до впровадження мережі передавання  централізованого холоду.

Вроцлавська фірма «Когенерація» займається методом абсорбції. В 2012 році почали працювати два абсорбери потужністю 1,1 МВт холоду кожен у Вроцлавському Технологічному Парку. Фірма аналізує економіку роботи цього джерела холоду в робочому режимі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка