Винахідник із Вінничини запатентував котел, який працює на смітті і ефективно гріє будівлі

Володимир Попов з села Ободівка, Тростянецького району Вінницької області розробив і запатентував піролізний котел, який ефективно працює на смітті.

Як зазначає винахідник, компактний котел перетворить у тепло щепу, очерет, солому та полову, передає Lada.FM.

«Знайшов рішення, як гарно спалити непотріб, який є у кожному домогосподарстві, а потім забрати отриману енергію за допомогою теплообмінника, - розповідає Володимир Попов. – Торік моїм невеличким котлом підприємець із Звенигородки Черкаської області обігрівав 400 кв. м теплиці».

Котли для опалення виробничих приміщень і приватних будинків у "подільського Кулібіна" замовляє малий бізнес та населення. «Виготовляю поштучно і нарікань ще не було, тільки подяки і нові замовлення», - зауважує Володимир Попов.


Винахідник сподівається запустити «всеїдний» котел у масове виробництво. Правда, розробкою, яка була запатентована 10 років тому, ні виробники, ні держава досі не зацікавилися.

«Ходив по інститутах, звертався до Красилівського машинобудівного заводу та черкаських машинобудівників, які за одне випробування заправили 50 тисяч гривень, - згадує Володимир Попов. – Возив котла в Український державний сертифікаційний центр (лабораторія в Іванкові), де він показав непогані результати».

На додачу, раціоналізатор з Вінничини також виготовив невеличкий пристрій, який перемелює гілля на дрібні частини. «Несила бачити, як на полях спалюють солому, а обабіч доріг – гілля, яке може бути прекрасним паливом, - нарікає Володимир Попов. – У мене вдома котел довгий час працював на тирсі – двох автівок вистачало на всю зиму».

Винахідник сподівається, що переваги піролізного котла на смітті незабаром зможуть оцінити не лише жителі Тростянецького району, а й всієї України.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: