Винахідник із Киргизстану створив унікальну вітроенергетичну установку

46-річний мешканець Бішкеку (Киргизстан) Еміль Турсунов створив вітроенергетичну установку, яка навіть при слабкому вітрі у 5-7 метрів в секунду може вийти на номінальну потужність, повідомляє centrasia.ru.

Як зазначає винахідник, вітряний агрегат "ШамТур", названий в честь батька - Шамбета Турсунова, разом з яким розробник починав роботу над проектом, має ряд нововведень. Так, разом з батьком Еміль Турсунов придумав систему лопатей вітрильного типу із змінною геометрією без ударного моменту, захист від шквальних вітрів фіксацією лопатей в нейтральному положенні і стійкістю конструкції, детонацію, самохідність установки та застосування сонячних панелей, які збільшують виробництво електроенергії у кілька разів.

Наразі унікальна вітроенергетична установка не лише запатентована Держслужбою інтелектуальної власності та інновацій при уряді Киргизької Республіки, а й має міжнародний патент. Для прямого контакту розробника можете використовувати його пошту waumn@rambler.ru

За словами винахідника, перший варіант самохідної установки (потужністю 4 кВА - від вітрової енергії, та 2 кВА - від сонячної енергії) буде мати висоту три метри і діаметр - п'ять метрів. Наразі особливу увагу Еміль Турсунов приділяє лопаті, яка буде виготовлена із композитних матеріалів і комбінована з сонячними панелями, а також генератору без редуктора на основному валу – для мінімізації втрат електроенергії. 

1.jpg
  

За словами винахідника, придбанням вітряків киргизького зразка зацікавляться у всьому світі. «5-7 метрів у секунду, що є номінальною потужністю для "ШамТура", - це пік добового бризу, - наголошує раціоналізатор, зауважуючи, що закладає не середньорічне вироблення енергії, а середньодобове. На додачу, киргизька вітроенергетична установка практично не створює аеродинамічного звуку і може встановлюватися на висотних житлових будинках. 

2.jpg
  

Передбачається, що перші конструкції зможуть собі дозволити децентралізовані об'єкти у невеликих населених пунктах. Винахідник впевнений, що після вдосконалення всіх деталей запущена у серійне виробництва вітроенергетична установка буде по кишені й масовому покупцю.

Еміль Турсунов впевнений, що розробка, яку він удосконалював декілька років, стане основою для впровадження стійкої, невичерпної, високоприбуткової і економної енергосистеми у Киргизії. "ШамТур" не лише розвантажить гідроенергетику, а й дозволить розвивати цілинні місцевості республіки шляхом краплинного зрошення, качаючи воду для поливу земель з підземних джерел. 

Примітно, що сьогодні Киргизька Республіка, яка використовує водні ресурси для виробництва енергії, відчуває дефіцит електроенергії і купує її у сусідніх держав.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка