Вуглекислий газ від сміттєспалювального заводу Норвегії вловлюватимуть і закачуватимуть у нафтові родовища

Головний в Осло сміттєспалювальний завод Klemetsrud incinerator генерує тепло для обігріву будівель в столиці Норвегії. Однак паралельно з цим він викидає в атмосферу понад 300 т двоокису вуглецю на рік – це 0,6 % всіх техногенних викидів в країні. При цьому близько 60% сміття, що переробляється заводом в Осло, органічного походження, включаючи деревину і залишки продуктів.

Проте нещодавно завод розпочав перший у світі експеримент зі 100% екологічного знищення відходів: спеціальні пристрої будуть вловлювати вуглекислий газ з диму для запобігання глобального потепління, повідомляє інформагентство УНІАН

В якості дослідних установок на заводі розмістять 5 контейнерів, які будуть «захоплювати» вуглекислий газ загальним обсягом до 2 тис. т / рік. Після збору вуглекислий газ буде направлятися у Північне море і закачуватиметься в родовища нафти і газу для підйому тиску і збільшення обсягу видобутку.

Експеримент триватиме до квітня поточного року. Якщо він буде визнаний ефективним, до 2020 року завод буде повністю обладнаний газовловлюючою системою. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка